Początek muzyki rap w Polsce datuje się na wczesne lata transformacji systemowej. Od ponad ćwierć wieku dynamicznie się rozwija, wywierając ogromny wpływ na popkulturę w naszym kraju. Historia gatunku, jak i jego wykonawców jest bardzo barwna, czego przykładem może być raper, którego pradziadkiem był Stanisław Wyspiański.

Artystyczne geny bez wątpienia pomogły Sokołowi w rozwinięciu jego wyjątkowego i rozpoznawalnego stylu. Ten urodzony w 1977 w Warszawie raper specjalizuje się w tzw. storytellingu, czyli zawieraniu w tekstach historii, kończących się pointą. Niepowtarzalny niski głos, brutalne i realistyczne słowa utworów oraz niezwykły talent dały mu jak najbardziej zasłużony przydomek Narrator.

Aktywny na scenie od 1996 roku Sokół, stał się nie tylko cenionym muzykiem, ale odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą. Zainwestował w przemysł fonograficzny i tekstylny, z powodzeniem wydając albumy innych muzyków i sprzedając ubrania. Wszystko pod szyldem „Prosto”, marki, którą założył w 2005 roku.

Wojciech Sokół Sosnowski znalazł się na liście pięćdziesięciu najbardziej kreatywnych biznesmenów w Polsce, stworzonej przez magazyn Brief. Oczywiście jego muzyka też jest bardzo dobrze oceniana. W 2011 roku uplasował się na drugim miejscu 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.

źródło: muzyka.onet.pl

...

Zobacz również

Ta makijażystka całkiem oszuka twój umysł!