Malak al-Shehri, obywatelka Arabii Saudyjskiej ma ogromne problemy. Tamtejsza policja aresztowała ją, a społeczeństwo domaga się dla niej kary śmierci i rzucenia jej zwłok na pożarcie psom. Wszystko przez – wydawałoby się – niewinne i niczym na pierwszy rzut oka niewyróżniające się zdjęcie. 

Ponad miesiąc temu obywatelka Arabii Saudyjskiej, Malak al-Shehri , została aresztowana i osadzona w więzieniu w oczekiwaniu na proces.

Wszystko przez zdjęcie, na którym na pierwszy rzut oka nie zauważamy niczego wyjątkowego. Gdy spojrzymy drugi raz, możemy zauważyć że kobieta pozuje do zdjęcia bez hidżabu (nakrycie głowy muzułmańskich kobiet) co w Arabii Saudyjskiej jest surowo zabroniono i pilnowane przez policję religijną.

Kobieta została oskarżona o podwójną obrazę publicznej moralności, ponieważ nie dość że odważyła się wyjść na ulicę bez odpowiedniego nakrycia głowy, to jeszcze zrobiła sobie zdjęcie i opublikowała je w sieci, gdzie natychmiast wybuchła ogromna burza. Pod jej postem zaczęły masowo pojawiać się pogróżki i wszelkiego rodzaju obelgi.

Młodej kobiecie grozi teraz kara chłosty, choć i kara śmierci nie jest wykluczona. Religijny sąd może posłuchać się społeczeństwa, które domaga się ukarania ją śmiercią i rzuceniem jej zwłok na pożarcie psom.

bh

...

Zobacz również