To jakiś horror, legalnie wejdą ci do domu! Zaczęły się masowe kontrole Straży Miejskiej

To jakiś horror, legalnie wejdą ci do domu! Zaczęły się masowe kontrole Straży Miejskiej Źródło: Fot. wikimedia.org

Strażnicy miejscy w Konstancinie-Jeziornej mogą pozwolić sobie na zdecydowanie więcej niż dotychczas dzięki upoważnieniu ze strony burmistrza miasta. Funkcjonariusze otrzymali pozwolenie na szczegółowe kontrole, dotyczące działek oraz domów. Podobne kompetencje mają otrzymać również na terenie innych polskich miast.

Strażnicy miejscy mogą m.in. poprosić o okazanie umowy na wywóz śmieci, sprawdzić porządek na działce oraz materiał, którym ogrzewany jest dom. W praktyce, funkcjonariusze będą mogli sprawdzić w naszym domu niemal wszystkie zakamarki.

Już się zaczęło

Pierwsze kontrole zaplanowano na listopad i grudzień. Strażnicy miejscy będą chodzili od domu do domu i sprawdzać posiadłości w wyznaczonych rewirach. Nieruchomości będą brane pod lupę także pod kątem porządku, podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej, a nawet wywozu nieczystości. Strażnicy będą mogli skontrolować nieruchomości za okazaniem stosownego upoważnienia, wydanego przez burmistrza. Aby przeprowadzić kontrolę strażnik miejski będzie musiał być w pełnym umundurowaniu, a także posiadać wszystkie potrzebne emblematy. W razie wątpliwości właściciela posiadłości funkcjonariusze mają obowiązek okazać legitymację służbową. Kontrole będą przeprowadzane od 6 rano do 22 wieczorem. Źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News