To jakieś szaleństwo. Wiemy kto pisze paski dla TVP, oniemieliśmy

To jakieś szaleństwo. Wiemy kto pisze paski dla TVP, oniemieliśmy Źródło: fot. facebook / @Głupie jak pasek z TVP info

To niewiarygodne, istne szaleństwo! Właśnie ujawniono, kto pisze paski dla TVP i jak wygląda proces ich powstawania. Ta wiadomość wprawiła nas w totalny szok.

Propagandowe paski informacyjne w TVP Info i w "Wiadomościach" są przedmiotem burzliwej dyskusji, często bardzo ironicznej i zgryźliwej. Internauci okrzyknęli je mianem "pasków grozy" i bardzo często publicznie z nich żartują. „Obrońcy pedofilów i alimenciarzy twarzami oporu przeciwko reformie sądownictwa”, „Państwo Tuska oddało 35 mln złotych gangsterom”, "Platforma Obywatelska niezadowolona ze wzrostu znaczenia Polski w świecie" - to przykładowe informacje, jakie możemy przeczytać w paskach TVP. ZOBACZ TAKŻE: Ten pasek TVP Info przejdzie do historii! W Sejmie burda, a oni…

Oto kto pisze paski dla TVP, oniemieliśmy...

Dziennikarzom udało się ustalić, kto odpowiada za paski grozy, które widzimy na ekranie. Paski są pisane przez młode dziennikarki po studiach. Wiele z nich skończyła szkołę Ojca Tadeusza Rydzyka. Wcześniej pracowały w komercyjnych mediach, portalach i telewizjach. Ich tożsamość jest pilnie strzeżona. Jedną z nich, autorkę skandalizującej książki o mediach możemy wskazać z imienia i z nazwiska. To Jolanta Mokrzyńska, która wywołała potężny skandal w związku z publikacją powieści "Wszystkie świństwa świata". Pozostałe osoby, które piszą paski dla TVP to dwie Anny, dwie Sylwie, Elżbieta, Monika, Agnieszka, Karolina, Kalina i Jolanta. Okazuje się, że to nie one same przyczyniają się do siania propagandy. Instrukcje dostają z góry.

Instrukcje od samego Kurskiego!

Dziennikarze ustalili, że paskowych kobiet jest 10. Ich praca jest trzyzmianowa, dyżury zaczynają się od 5 do 11, od 11 do 16, od 16 do 24. Za jeden dyżur płacą im 300 zł, więc okazuje się, że pisanie pasków grozy to całkiem dochodowe zajęcie. Panie siedzą w reżyserce w studio i czekają na telefony z instrukcjami od szefa anteny Grzegorza Pawelczyka, albo bezpośrednio od samego prezesa Telewizji Polskiej, Jacka Kurskiego!
ZOBACZ TAKŻE: TVP Info osiągnęło szczyt absurdu. Ten pasek informacyjny przejdzie do historii (VIDEO) Źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News