To jakieś kpiny? Policjanci dostają takie sumy na obiad, że mogą kupić jedynie sos w KFC

To jakieś kpiny? Policjanci dostają takie sumy na obiad, że mogą kupić jedynie sos w KFC Źródło:

To niestety nie są żarty. Okazuje się, że polscy policjanci, którzy pełnią służbę na świeżym powietrzu, otrzymują tak żenująco niskie środki na ciepły posiłek, że w popularnym KFC, mogą zjeść tylko sos. 

2,90zł. Za tyle polski policjant musi zjeść ciepły posiłek. Problem polega na tym, że w dużych miejscowościach, które najczęściej patrolują policjanci, za mniej niż 3 złote nie da się wiele zjeść. Szczególnie jeśli mówimy o ciepłym posiłku. Oczywiście funkcjonariusze mogą na własny koszt jeść obiady, aczkolwiek chyba nie o to chodzi.

Policjanci apelują do komendy głównej o podwyższenie stawek, ponieważ na obecną chwilę rozwiązanie jest absurdalne. Wcześniej policjanci mogli korzystać ze stołówek, do których otrzymywali bony. Menu nie było niesamowicie zróżnicowane, ale posiłki pozwalały zregenerować siły.

- Prosimy komendę główną o urealnienie tej stawki, inaczej to nie ma sensu! Posiłki na stołówkach były treściwe, teraz sytuacja jest absurdalna.   Wysokość ekwiwalentu ustaliło MSWiA  w rozporządzeniu, więc terenowe jednostki nie mają nic do powiedzenia. Policjanci i tak wolą dopłacać z własnej kieszeni niż głodować w trakcie służby, by jeść posiłki taniej, ale w domu. Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News