Chociaż może to początkowo brzmieć całkowicie absurdalnie, unijni politycy zdecydowali się właśnie na wydanie dyrektywy związanej z… odkurzaczami. Już wkrótce będą musieli się do niej dostosować wszyscy producenci sprzętu AGD, którzy chcą sprzedawać swoje produkty w krajach członkowskich wspólnoty.

Według nowych przepisów, które w najbliższym czasie wejdą w życie z inicjatywy unijnych polityków, nie będzie można sprzedawać odkurzaczy wyróżniających się mocą większą niż 900 W. Według autorów dyrektywy ma to wpłynąć pozytywnie na środowisko naturalne oraz samych konsumentów.

Prawo to wydaje się początkowo absurdalne, jednak politycy są całkowicie przekonani co do jego słuszności. Może ono jednak wiązać się także z ogromnymi stratami finansowymi firm zajmujących się produkcją sprzętu AGD. Prawdopodobnie nie zdążą one bowiem wyprzedać całego sprzętu, który wkrótce zostanie zakazany w krajach członkowskich Unii Europejskiej.

W długoterminowej perspektywie dyrektywa ma jednak przynieść pozytywne efekty. Szczególnie chodzi bowiem o polepszenie stanu środowiska naturalnego, które coraz częściej staje się kluczowym zagadnieniem w podejmowanych przez unijnych polityków decyzjach.

...

Zobacz również

Czy husaria nosiła skrzydła? Możesz się zdziwić! Znane fakty historyczne, które nie są prawdą