To dopiero hojność! Zamówił tylko jedno danie, a dał największy napiwek w historii baru

To dopiero hojność! Zamówił tylko jedno danie, a dał największy napiwek w historii baru Źródło: źródło: wikimedia.org/MOs810, pixabay.com

W zimowe dni niektóre z barów mlecznych i lokali zajmujących się gastronomią organizuje zbiórki na jedzenie dla bezdomnych i biednych. Te nie są w stanie płacić z własnych pieniędzy za posiłki, a liczą na datki od klientów. Taki, jaki odwiedził słupski bar mleczny, to prawdziwe zbawienie dla potrzebujących.

Choć pieniądze szczęścia nie dają, jak mówi stare porzekadło, na pewno potrafią zapewnić jedzenie. To jest natomiast niesamowicie cenne dla ludzi biednych, którzy często muszą głodni chodzić całymi dniami. Odpowiedzią na ich problemy są akcje takie jak ta prowadzona przez bar mleczny Poranek w Słupsku.

Tam od dwóch lat, co zimę, startuje akcja "Zawieś zupę dla potrzebującego". Polega na tym, że za swoje danie możemy zapłacić trochę więcej. Napiwek nie idzie dla personelu, a trafia na poczet budżetu, z którego później zapewnia się potrzebującym posiłek.

Jak o bohaterze mówią pracujące w lokalu kobiety o jednym z zagranicznych klientów, który odwiedził bar kilka dni temu. Mężczyzna stojąc w kolejce dowiedział się od swojego polskiego znajomego o akcji. Kiedy kupował kotlet jajeczny do ceny dania dorzucił 500 złotych.

To jednak nie wszystko. Mężczyzna już po zjedzeniu, kiedy odkładał talerze, dał jeszcze kolejne 500 złotych personelowi. Pracownicy nie mogli wyjść z podziwu dla gestu przyjezdnego. Jak mówią, nikt nie dał jeszcze tyle pieniędzy na ich akcję.

 - To był obcokrajowiec, był z kimś z Polski. Znajomy opowiadał mu o akcji, na czym polega i jak można pomóc. Ten pan zamówił kotlet jajeczny i poprosił o dopisanie pięciuset złotych na rzecz akcji. Potem, po posiłku wrócił i dopłacił kolejne pięćset złotych. Takiego wsparcia jeszcze nie dostaliśmy od jednego klienta - mówi jedna ze sprzedających w Poranku kobiet. Pewne już jest, że swoim hojnym gestem nieznajomy zapewnił wielu potrzebującym ciepły posiłek. Biednych, którzy zgłaszają się do Poranka jest bardzo dużo. Dziennie do lokalu po darmową strawę przychodzi nawet 100 osób. Tylko od października udało się wydać 3,6 tys. dań w ramach akcji. pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News