Toczące się we współczesnym świecie wojny, chociaż bezpośrednio nie dotyczą Polski, mają ogromny wpływ na polityczny i społeczny kształt rzeczywistości, w której żyjemy. Najnowsza wiadomość, dotycząca spektakularnego zwycięstwa armii jednego z najbardziej znaczących reżimów, obiegła dziś wszystkie kluczowe media. Dla jednych oznacza ono gigantyczny, robiący wrażenie sukces. Oponentom przynosi jednak całkowity koniec ich praktycznego istnienia w regionie.

Jak czytamy w wydanym właśnie oficjalnym oświadczeniu, wojska zależne bezpośrednio od prezydenta Baszszara al-Asada zdobyły ostatnią twierdzę tzw. Państwa Islamskiego na terenie Syrii. Chodzi oczywiście o miasto Abu Kamal, położone w regonie Dajr az-Zaur przy granicy państwa z Irakiem.

Oficjalnie ogłoszono więc, że „wyzwolenie Abu Kamal jest kluczowe, bo zwiastuje ostateczny koniec terrorystów z ISIS w tym rejonie”. Co ciekawe, do walki o miasto włączyły się tuż przed jego odbiciem także Siły Mobilizacji Ludowej, które swoją walkę z tzw. Państwem Islamskim toczą regularnie na terenie Iraku.

Dwie strony medalu

W rzeczywistości zdobycie twierdzy nie oznacza jednak zakończenia bojów z islamistami. Przenieśli się oni bowiem na pustynne tereny Syrii lub uciekli na częściowo kontrolowane przez siebie tereny państwa sąsiedniego. Dla reżimu Baszara al-Asada zwycięstwo to jest jednak ogromnym sukcesem, którym chwalić może się na całym świecie.

Jak zaznaczają znawcy tematu, wyparcie bojowników ISIS z Iraku oraz Syrii skłoni ich jednak do powrotu do Europy w ogromnych ilościach. Oznaczać to więc może wzrost bezpośredniego zagrożenia zamachami terrorystycznymi oraz atakami na miejscową ludność. Warto zaznaczyć, że dzieje się to tuż przez Bożym Narodzeniem oraz Sylwestrem, a obchody świąt stać się mogą okazją do przeprowadzenia masowych mordów, przed którymi obronić muszą swych obywateli europejskie rządy oraz podlegające im służby.

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]


Czy muzułmanie chcieli przerobić tę katedrę na meczet?

...

Zobacz również