To definitywne zwycięstwo. Padła ostatnia twierdza

To definitywne zwycięstwo. Padła ostatnia twierdza

Toczące się we współczesnym świecie wojny, chociaż bezpośrednio nie dotyczą Polski, mają ogromny wpływ na polityczny i społeczny kształt rzeczywistości, w której żyjemy. Najnowsza wiadomość, dotycząca spektakularnego zwycięstwa armii jednego z najbardziej znaczących reżimów, obiegła dziś wszystkie kluczowe media. Dla jednych oznacza ono gigantyczny, robiący wrażenie sukces. Oponentom przynosi jednak całkowity koniec ich praktycznego istnienia w regionie.

Jak czytamy w wydanym właśnie oficjalnym oświadczeniu, wojska zależne bezpośrednio od prezydenta Baszszara al-Asada zdobyły ostatnią twierdzę tzw. Państwa Islamskiego na terenie Syrii. Chodzi oczywiście o miasto Abu Kamal, położone w regonie Dajr az-Zaur przy granicy państwa z Irakiem. Oficjalnie ogłoszono więc, że "wyzwolenie Abu Kamal jest kluczowe, bo zwiastuje ostateczny koniec terrorystów z ISIS w tym rejonie". Co ciekawe, do walki o miasto włączyły się tuż przed jego odbiciem także Siły Mobilizacji Ludowej, które swoją walkę z tzw. Państwem Islamskim toczą regularnie na terenie Iraku.

Dwie strony medalu

W rzeczywistości zdobycie twierdzy nie oznacza jednak zakończenia bojów z islamistami. Przenieśli się oni bowiem na pustynne tereny Syrii lub uciekli na częściowo kontrolowane przez siebie tereny państwa sąsiedniego. Dla reżimu Baszara al-Asada zwycięstwo to jest jednak ogromnym sukcesem, którym chwalić może się na całym świecie. Jak zaznaczają znawcy tematu, wyparcie bojowników ISIS z Iraku oraz Syrii skłoni ich jednak do powrotu do Europy w ogromnych ilościach. Oznaczać to więc może wzrost bezpośredniego zagrożenia zamachami terrorystycznymi oraz atakami na miejscową ludność. Warto zaznaczyć, że dzieje się to tuż przez Bożym Narodzeniem oraz Sylwestrem, a obchody świąt stać się mogą okazją do przeprowadzenia masowych mordów, przed którymi obronić muszą swych obywateli europejskie rządy oraz podlegające im służby.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News