Zamieszanie w Telewizji Polskiej trwa w najlepsze. Tym razem sprawcą zamętu stał się młody dziennikarz, który dotąd należał do ulubieńców przełożonych na Woronicza. Jego ostatni artykuł sprawił jednak, że władze stacji stały się mniej przychylne, postanawiając o zawieszeniu redaktora.

Ziemowit Kossakowski, czyli jak pisze o sobie na twitterowym profilu „figlarny zawadiaka”, słynie z prowokowania polityków opozycji oraz dziennikarzy nieprzychylnych obozowi rządzącemu. Kontrowersyjny reporter ma swoim koncie ma m.in. ostre rozmowy z Adamem Michnikiem oraz Borysem Budką. Młody redaktor, będący dotąd jednym z symboli „nowego” TVP naraził się swoim przełożonym materiałem o lekarzach rezydentach. Redaktor twierdził w nim, że ci, choć domagają się podwyżek i narzekają na swój ciężki los, zajadają się kanapkami z kawiorem i jeżdżą na egzotyczne wycieczki.

Wnioski o rzekomym bogactwie i wystawnym stylu życia strajkujących lekarzy rezydentów Kossakowski wysnuł dzięki analizie ich profili w mediach społecznościowych. Najostrzej skrytykowana przez młodego dziennikarza została Katarzyna Pikulska, której zarzucił, że spędziła wakacje w Kurdystanie. Jak okazało się po publikacji materiału, lekarka przebywała tam na misji humanitarnej.

Za publikację Kossakowskiego za pośrednictwem Twittera przeprosił szef redakcji portalu tvp.info, Samuel Pereira. Były publicysta „Frondy” i „Gazety Polskiej” zdecydował również o zawieszeniu kontrowersyjnego redaktora.

Przypadek Kossakowskiego nie jest jedyną sprawą, która godzi w wizerunek TVP, mającą miejsce w ostatnich miesiącach. Od czasów przejęcia władzy przez PiS z Telewizją Polską współpracę zakończyli już m.in. Grażyna Torbicka, Maciej Orłoś oraz Robert Makłowicz. Stacja musi również mierzyć się z ciągłymi oskarżeniami o stronniczość i brak profesjonalizmu.

Źródło: natemat.pl

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]

Czyją córką jest Małgorzata Rozenek? Zdziwisz się! Zaskakujące powiązania rodzinne znanych ludzi

...

Zobacz również