Aby zastraszyć mieszkańców europejskich miast oraz sparaliżować ich życie, terroryści posuwają się do coraz bardziej odważnych, spektakularnych wręcz kroków. Jak ujawniła francuska policja, tym razem byli oni o krok od… wysadzenia wieży Eiffla, będącej symbolem Paryża. Na szczęście tamtejszym służbom udało się zapobiec tragedii.

Kilka dni temu francuscy funkcjonariusze policji odnaleźli ukryte laboratorium, w którym grupa mężczyzn wytwarzała różnego rodzaju ładunki wybuchowe. Potencjalni terroryści zostali aresztowani. Jak potwierdziły policyjne źródła, jeden z nich utrzymywał stały kontakt z Syrią.

Ilość ładunków, które odnaleziono, byłaby w stanie wysadzić w powietrze bardzo wysoki blok. W laboratorium wykryto dokładnie ten sam materiał, którego używali wcześniej zamachowcy z Paryża oraz Barcelony.

Jak twierdzą francuskie służby, potencjalni terroryści, którzy przybyli do Francji z Hiszpanii, planowali wysadzić wieżę Eiffla. Policja na szczęście udaremniła ten pomysł. Według statystyk francuskiego kontrwywiadu był to jedenasty zamach, któremu udało się zapobiec na terenie kraju od początku 2017 roku.

...

Zobacz również

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]