Tak fatalnych prognoz dla Polski nie było od lat. Można śmiało stwierdzić, powołując się na opinie ekspertów, że czeka nas katastrofa. Politycy PiS zdają się jednak być zupełnie głusi na te tragiczne przewidywania.

Tak przynajmniej wynika ze słów minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Elżbieta Rafalska twierdzi, że „brakuje twardych danych” na potwierdzenie opinii ekspertów. Ci pozostają jednak bezlitośni dla wprowadzanych przez PiS reform.

Tym, co budzi w nich niepokój, jest kwestia obniżenia wieku emerytalnego. Na jej skutek z rynku pracy odpłyną dziesiątki tysięcy Polaków. W najgorszym wypadku na wcześniejszą emeryturę przejdzie 76 tys. pracowników.

Według ekspertów sytuacja ta będzie tragiczna dla polskiego rynku pracy. Już teraz pracodawcy mają problemy z zatrudnianiem następnych osób i dawaniem podwyżek.

Spośród osób, które złożyły wnioski o przejście na wcześniejszą emeryturę aż 28,2 proc. było aktywnych zawodowo. Jeżeli ich prośby zostaną pozytywnie rozpatrzone – problemy pracodawców jedynie się pogłębią.

Rząd PiS zdaje się jednak być zupełnie obojętny na ostrzeżenia ekspertów. Nawet, kiedy przypominają oni, że tak źle na rynku pracy nie było od lat.

źródło: INN Poland

Synowie znanych polityków, którzy poszli w ślady ojców [ZOBACZ!]

Zobacz również