Ciemne chmury zbierają się nad przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem. Pod jego adresem wystosowano poważne oskarżenia, które mogą doprowadzić do jego całkowitego upadku politycznego.

Francuska eurodeputowana i sędzia Eva Joly, oświadczyła że jest w posiadaniu wiarygodnych dowodów na przestępstwo popełnione przez szefa Komisji Europejskiej. Polityk zapowiada, że przy najbliższej okazji doprowadzi do politycznego upadku Junckera.

Jak przekonuje francuska eurodeputowana, Jean-Claude Juncker uczestniczył na przestrzeni ostatnich lat w ogromnych machlojach finansowych, które przynosiły zyski największym koncernom na świecie. Wszystko to oczywiście kosztem podatnika.

Joly ma być w posiadaniu dowodów na to, że obecny szef Komisji Europejskiej w zamiast za korzyści majątkowe, lobbował na korzyść koncernów. W wyniku jego działalności Unia Europejska a wcześniej jego ojczyzna tj. Luksemburg, ustanowiła szczególne przywileje i warunki podatkowe dla gigantów funkcjonujących na terenie wspólnoty.

Jean-Claude Juncker naturalnie zaprzecza zarzutom francuskiej polityk i przekonuje, że cała jego działalność w tej kwestii była „wyłącznie w gestii administracji podatkowej”.

Jeśli Eva Joly rzeczywiście jest w posiadaniu wiarygodnych dowodów na winę przewodniczącego Komisji Europejskiej to oznacza to jego definitywny koniec w polityce unijnej.

...

Zobacz również