Następca Martina Schulza na stanowisku szefa Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajani, ostrzega przed ogromną falą migracyjną. Jak mówi włoski polityk, jeżeli Europa szybko nie podejmie działań, czeka nas zalew ludźmi z Afryki, który Tajani porównał do biblijnej wędrówki ludów. Jak ostrzega Włoch, to będzie nie tylko ciężkie dla gospodarki Europy, ale całkowicie zmieni naszą cywilizację.

Tajani o problemie z ogromną falą uchodźców mówił podczas spotkania z wyborcami w regionie Marche w środkowych Włoszech. Jak stwierdził, kiedy mieszkający tam Włosi martwią się przez kilka tysięcy imigrantów, niebawem u bram Europy stanie kilka milionów ludzi. Obudzić ma się bowiem ogromna fala Afrykańczyków, którzy zapragną lepszego życia w Europie.

 – My tutaj martwimy się paroma tysiącami migrantów, podczas gdy stoimy w obliczu sytuacji w Afryce, która, jeśli nie będziemy interweniować, doprowadzi do biblijnej wędrówki ludów – ostrzega Tajani.

Zdaniem szefa Parlamentu Europejskiego, Europa musi zacząć działać bezpośrednio w krajach, których obywatele chcą imigrować. Tajani szacuje, że mowa o miliardach euro, które muszą zostać przeznaczone na polepszenie warunków bytowych imigrantów w ich własnych krajach. Jeżeli Europa nie zrobi tego na czas, czeka ją biblijna wędrówka ludów, po której sytuacja będzie „nie do zniesienia”. Tajani nie wątpi, że może nawet dojść do konfliktu zbrojnego w Europie.

 – Dlatego należy interweniować poprzez wyłożenie miliardów euro na Afrykę, by walczyć z ubóstwem, zmianami klimatycznymi, terroryzmem i zagwarantować stabilizację również poprzez dyplomację ekonomiczną i obecność naszych firm. Nie można dopuszczać do tego, aby migranci wyruszali z Afryki. W przeciwnym razie sytuacja stanie się nie do zniesienia – podkreślił Włoch.

...

Zobacz również