Producenci narkotyków coraz chętniej sięgają po nowoczesne metody wytwarzania środków odurzających. Produkcja staje się coraz prostsza, a popyt nieustannie rośnie. Handel narkotykami może się więc wydawać świetnym pomysłem na biznes.

Jednak jest jeszcze Centralne Biuro Śledcze Policji. Biuro zlikwidowało, tuż pod Warszawą, zakład specjalizujący się w produkcji amfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli trzysta litrów substancji chemicznych, ewidentnie służących do wytwarzania narkotyków. Zatrzymane zostały trzy osoby, w tym 79-letni chemik.

Do zdarzenia doszło w okolicy Wołomina, wówczas, podczas kontroli wcześniej wytypowanego samochodu, okazało się, że wewnątrz znajdują się odczynniki chemiczne. Dwie osoby przewoziły pięćdziesiąt litrów preparatu. Policjanci ustalili, że niedaleko miejsca zatrzymania, na jednej z posesji, odbywa się produkcja narkotyków. Funkcjonariusze spreparowali trzysta litrów wszelkiego rodzaju odczynników chemicznych. W tym- ponad kilogram czystej amfetaminy.

Wstępne badania chemiczne sugerują, że zabezpieczone substancje posiadają wysoki stopień czystości. Natomiast mężczyzna produkujący narkotyki miał ogromną wiedzę na temat samego procesu wytwarzania środków odurzających.

Jak podkreślił jeden z funkcjonariuszy:

-Mężczyzna wykorzystywał nowatorską, mało znaną metodę, trudną do wykrycia.

Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu za to kara do piętnastu lat pozbawienia wolności. Ze względu na sposób zarobku i podeszły wiek, media nazwały go już „polskim Heisenbergiem”.

...

Zobacz również