Historia niezatapialnego i niezniszczalnego okrętu, który uderzył w górę lodową stała się już legendarna. Teraz „Titanic” powraca – wszystko za sprawą Chińczyków.

W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, podczas swojego dziewiczego rejsu na trasie Southampton-Cherbourg-Queenstown-Nowy Jork,  „Titanic” uderzył w potężną górę lodową. Jego katastrofa spowodowała nowelizację praw i zasad bezpieczeństwa morskiego ale i prawdziwą rewolucję w popkulturze.  Powstały na bazie historii film „Titanic” z Leonardo di Caprio stał się hitem i na zawsze utrwalił tragiczny los statku.

Na legendzie „Titanica” zarobić chcą Chińczycy, którzy rozpoczęli budowę repliki statku w skali 1:1. Choć statek ulegnie delikatnym zmianom, to wszystkie najważniejsze elementy, jak dziób czy sala bankietowa, mają być identyczne z oryginałem.

Jeśli wierzyć zapowiedziom, statek powinien wypłynąć na morza już w 2018 roku. Na razie nie wiadomo, ile kosztować będzie bilet na rejs, jednak z dużą dozą pewności można stwierdzić, że nie ma co oczekiwać niskich cen.

rsz_screenshot_2016-12-02_at_100307

 

...

Zobacz również