The Rain 2. Fani niecierpliwie czekają na nowy sezon hitu Netflixa

The Rain 2. Fani niecierpliwie czekają na nowy sezon hitu Netflixa Źródło: youtube.com/Netflix

The Rain 2 będzie miał swoją premierę już w ten piątek, 17 maja. Popularny duński thriller dla młodzieży zdobył rzeszę wiernych fanów na całym świecie. Czy drugi sezon dorówna wysoko postawionej poprzeczce z pierwszej serii? Jaka będzie kontynuacja historii o rodzeństwie? The Rain 2 zwiastun zaskakuje.

The Rain 2 to kontynuacja historii rodzeństwa: Simone i Rasmusa, którzy sześć lat spędzili w bunkrze w lesie. Ich ojciec, nieco szalony naukowiec, w pewnym momencie musi opuścić bezpieczną kryjówkę i już nie powraca do swoich dzieci. Dwójka młodych ludzi musi zacząć sama się o siebie martwić. Wychodzą na powierzchnię, gdzie widzą ogrom zniszczeń powstały przez tajemniczy wirus przenoszony przez deszcz. 

Rodzeństwo na swojej drodze spotyka grupę nastolatków i dołącza się do nich, by przemierzać spustoszałą Skandynawię i szukać innych ocalałych. Czy znają tych, którzy mieli przeżyć zagładę? Tego dowiemy się już za kilka dni.

The Rain 2 - zwiastun premierowego odcinka drugiego sezonu zaskoczył. Zobacz trailer

Czego możemy spodziewać się w The Rain 2? Szykuje się dużo zmian i nowości. Ze zwiastuna, który niedawno pojawił się w sieci, możemy wywnioskować, że nastolatkowie spotkali na swojej drodze innych ocalałych ludzi. Jednak zdarzyło się coś, czego nie mogli przewidzieć. Stali się królikami doświadczalnymi. Okazuje się, że można być zarażonym i żyć.

Wygląda na to, że z zagładą i postapokaliptycznym krajobrazem można poradzić sobie tylko w grupie. Będąc samym, można zginąć albo przez toksyczny deszcz, albo przez samotność

 

Jak The Rain jest oceniany przez widzów na IMDb i Filmweb?

Serial jest śledzony przez sporą grupę widzów, jednak mają oni wobec niego mieszane odczucia. Jedni ze zniecierpliwieniem czekają na nowe epizody, inni narzekają na kiepską fabułę i marne postacie grane przez nie najbardziej utalentowanych aktorów. Na portalu Filmweb polscy internauci ocenili tę produkcję na 5,8 punktów na 10 możliwych. 

 - Nie zgadzam się z większością kiepskich opinii, jakie można tutaj zobaczyć. Nie wiem, czy ludzie oczekiwali tutaj oskarowej produkcji, ale właśnie takie odniosłam wrażenie. Jestem fanką filmów sci-fi i tematów apokaliptycznych. Pomysł jest doskonały i oryginalny. Można zarzucić kilka rzeczy głównym bohaterom, którzy i mnie nie jeden raz zadziałali na nerwy, ale nie dajmy się zwariować. Serial nieźle wciąga jak na podrzędną produkcję. Myślę, że aż tak negatywne opinie są zdecydowaną przesadą - pisze jedna z użytkowniczek. 

Natomiast na międzynarodowym portalu IMDb, który jest internetową bazą danych na temat filmów i seriali, produkcja Netflixa zdobyła nieco wyższą punktację, bo 6,3 na 10. Dla porównania wszędzie zachwalany Stranger Things internauci ocenili na 8,9 punktów.

  1. Serial Lucyfer. Gdzie można legalnie obejrzeć online?
  2. Premiera Lucyfera w Netflix już za parę godzin. Zwiastun zapowiada niesamowite show
  3. Co nas czeka w nowym sezonie The 100? Będzie się działo
  4. Gdzie oglądać The 100 S06E02 online? Premiera odcinka
  5. Co się stało w 1. odcinku nowego sezonu The 100? Zupełnie nowa historia [SPOILERY]
Następny artykuł