Zamach na redakcję słynnej gazety! Są ofiary śmiertelne

Zamach na redakcję słynnej gazety! Są ofiary śmiertelne

To wiadomość z ostatniej chwili. Jak informują media w redakcji jednej z najstarszych gazet w kraju trwa zamach. Na miejscu operują dziesiątki policjantów. Są już pierwsze informacje o zabitych i rannych.

Siedziba redakcji Capital Gazette w Annapolis w stanie Maryland w USA została zaatakowana. Na chwilę obecną media mówią o strzelcu (lub strzelcach) na wolności. Pojawiły się już pierwsze informacje o ofiarach ataku. Na miejscu operuje bardzo wiele jednostek policji. Jest także ogromna liczba postrzelonych, bo media informują już o nawet 24 osobach.

Zamach na siedzibę Capital Gazette

Według doniesień medialnych w ataku postrzelonych zostało 24 osoby, w tym śmierć miało ponieść już co najmniej 6 osób. To potwierdzenie wcześniejszych przykrych informacji o wzroście liczby ofiar. Na miejscu operują dziesiątki policjantów oraz jednostki SWAT. Na razie nie są znane przyczyny ataku ani tożsamość napastnika. Napastnik wciąż pozostaje na wolności. Media zaś informują o tożsamości jednej z ofiar. Postrzelony (na razie nie wiadomo, czy śmiertelnie) został jeden z wydawców Capital Gazette John McNamara.   Capital Gazette to jedna z najstarszych redakcji w historii USA. W ramach przedsiębiorstwa wydawane są gazety "The Capital", która powstała w 1884 roku oraz jej siostrzane wydawnictwo "The Gazette", które swoją historią sięga jeszcze to roku 1727!

Operacja trwa

W tej chwili z obszaru wokół redakcji ewakuowani są pracownicy i mieszkańcy. Chociaż informacja o zamachu pojawiła się już kilkanaście minut temu, ewakuacja trwa nadal. Poza rejon operacji służb wyprowadzane są dziesiątki ludzi. Jak informują media, wciąż rośnie liczba rannych i zabitych. Ponadto okazuje się, że napastników było więcej. Policja informuje o aresztowaniu jednego ze sprawców. Druga osoba wciąż jest na wolności. Pojawiają się także informacje, że zamach najprawdopodobniej nie miał podłoża religijnego. Napastnicy mają być szaleńcami, którzy chcieli zemścić się na dziennikarzach za nierzetelność i stronniczość. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Cały świat patrzy ze zgrozą. Zamach bombowy na prezydenta Zimbabwe (VIDEO)
  2. Strzelanina pod polską podstawówką! Dzieci uciekały przerażone
  3. PILNE nocne posiedzenie PiS! Jarosław Kaczyński podjął kluczowe decyzje
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News