The 100 S06E01. Co wydarzyło się w odcinku?
instagram.com/cw_the100/
Wiadomości Pikio - 9 Maja 2019

Co się stało w 1. odcinku nowego sezonu The 100? Zupełnie nowa historia [SPOILERY]

The 100 S06E01 dostępny jest już na platformie Netflix, to dobra wiadomość dla wszystkich fanów serialu sci-fiction skierowanego głównie do młodzieży. Produkcja opowiada o grupie nastolatków, która musiała uciekać z Ziemi, która ponownie została skażona po wybuchu nuklearnym. Jaka będzie kontynuacja tej historii? Sezon zapowiada się całkiem fascynująco.

The 100 S06E01 - kiedy odbyła się premiera odcinka?

The 100 S06E01 - premiera kolejnego sezonu długo była trzymana w tajemnicy przez jego twórców i pracowników stacji CW. Na początku tego roku stacja produkująca serial poinformowała widzów, że początek 6. serii The 100 datowany jest na koniec kwietnia.

Emisja pierwszego odcinka zaplanowana była na 30 kwietnia, dokładnie o godzinie 21:00 czasu amerykańskiego. W Polsce miał się on pojawić dopiero tydzień później, bo w okolicy 7 maja. Na internetowej platformie filmów na żądanie Netflix, można go było obejrzeć już 8 maja. Od tej pory co tydzień w środę będzie pojawiał się kolejny epizod.

- To nowy początek, od tego momentu może wydarzyć się absolutnie wszystko. Może przeniesiemy się do innego wymiaru albo cofniemy się w czasie do samego początku tej historii. Wraz z przejściem do innego świata chciałem rozpocząć nową opowieść. Pierwsza część doczekała się już swojego zamknięcia i teraz mamy przed sobą nowe przygody z bohaterami, których zdążyliśmy już pokochać. To będzie szalone, wspaniałe, piękne i zupełnie, zupełnie inne niż wszystko dotąd - zdradził twórca Jason Rothenberg.

The 100 sezon 6 odcinek 1: streszczenie. Zawiera spoilery

Pierwszy odcinek szóstego sezonu The 100 nosi tytuł Sanctum, po polsku Azyl. Nastolatkowie są zmuszeni do ucieczki z ojczystej planety i udanie się na statek kosmiczny, gdzie zapadają w długi sen, mają nadzieje, że będzie to jedynie dziesięć lat, jednak zostają obudzeni po 125 latach przez syna Monty'ego i Harper. Para miała czuwać nad pozostałymi, jednak zdecydowała się zrealizować swój własny plan wobec nich.

Początek epizodu jest wprowadzeniem widza w historię, nastolatkowie już wiedzą, że nie mają czego szukać na Ziemi, która nadal nie nadaje się do zamieszkania. Czy ich nowym domem na zawsze będzie statek kosmiczny? Trafiają na nową planetę, która wydaje się idealna: bujna przyroda, nieograniczony dostęp do wody i to czerwone słońce, które od początku wydaje się podejrzane.

Grupa postanowiła rozpocząć nowe życie na nowej planecie, nic jeszcze nie wskazuje, że w głębi planety kryje się niebezpieczeństwo. Jednak szybko się to zmienia, kiedy pod wieczór zostają zaatakowani przez rój dziwnych owadów. Udaje im się uciec, jednak tracą jednego ze swoich kompanów.

Kolejnego dnia znajdują wioskę, nie napotykają jednak żadnego z jej mieszkańców. Odkrywają tajemnicze drzwi, do których za wszelką cenę chcą się dostać. Grupa eksploratorów znajduje coś ciekawego - to książeczka dla dzieci z dziwnym opowiadaniem:

- Drzewa i rośliny dają nam cień. Potrzebujemy ich. Gdy gwiazdy się zrównują, a las się budzi, czas uciekać.

To ostrzeżenie dla wszystkich, a na jego skutki nie trzeba długo czekać. Nastolatkowie widzą, jak ich statek odlatuje bez nich, a Emori atakuje Johna bez powodu. Jej towarzysze domyślają się już, że nie są bezpieczni dla nowej planecie, podejrzewają, że coś dziwnego jest w powietrzu.

Na statku macierzystym również rozgrywa się dramat, ciężko ranny jest Marcus i mimo usilnych prób ratowania go, prawie umiera, jednak załodze udaje się go uśpić i utrzymywać przy życiu.

- Ziemia przepadła, a postacie, które znamy, podróżują do całkiem nowego świata - zdradził nieco szczegółów twórca serialu Jason Rothenberg jeszcze przed emisją pierwszego odcinka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Netflix przejmuje kultowy serial FOX-a. Czy zrobi go lepiej?
  2. Nowy sezon serialu Lucyfer. Wraca dzięki Netflix
  3. Co nas czeka w nowym sezonie The 100? Będzie się działo
  4. The 100 wraca do Netflix. Fani nie mogą się doczekać 6. sezonu
  5. Kiedy 6 sezon The 100? Premiera wzbudziła ogromne emocje
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News