testy na koronawirusa
Pikio
Mateusz Sidorek - 12 Maja 2020

Wicemarszałek wykonał test na koronawirusa. Podał wynik, natychmiast podjęto kroki

W Sejmie przeprowadzono testy na koronawirusa. Jak się okazało, Piotr Zgorzelski miał kontakt z osobą, w organizmie której wykryto obecność wirusa SARS-CoV-2. Wicemarszałek sam przeszedł test, a o wyniku poinformował publicznie. Natychmiast zaczęto działać.

Testy na koronawirusa wykazały, że pracująca w biurze wicemarszałka Sejmu sekretarka jest zarażona. Zaraz po otrzymaniu wyników podjęto decyzję o objęciu kwarantanną Piotra Zgorzelskiego, należącego do PSL. Polityk również został poddany badaniom i przekazał już mediom oświadczenie o swoim stanie zdrowia, jak informuje portal Polsat News.

Marcin Prokop żona, zdjęcieMarcin Prokop: Żona gwiazdora skrywa wiele tajemnic, jedną z nich właśnie ujawniłCzytaj dalej

Przeprowadzone w Sejmie testy na koronawirusa wykazały niepokojące wyniki. Okazało się, że pracownicy Sejmu mogą być zarażeni. Poddany badaniom został również lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Wicemarszałek, Piotr Zgorzelski podziękował służbom sanitarnym za szybką i sprawną reakcję, dzięki której będzie można ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa wśród polityków.

Testy na koronawirusa w Sejmie

Po tym, jak testy na koronawirusa wykazały potwierdziły obecność niebezpiecznego patogenu o pracownicy sekretariatu Kancelarii Sejmu, służby sanitarne podjęły odpowiednie kroki, by zapewnić bezpieczeństwo osobom pracującym w Sejmie. Według Polsat News kwarantanną objęto wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zarażoną. Wicemarszałek także przeszedł już badania.

- Niezwłocznie służby sanitarne objęły mnie kwarantanną i miałem wykonane testy. Wynik mojego badania jest negatywny - słowa wicemarszałka cytuje portal Polsat News.

DodaFani martwią się o Dodę. Chodzi o jej zdrowie, pokazała niepokojące zdjęcieCzytaj dalej

Niedługo po tym, jak przeprowadzono testy na koronawirusa wśród pracowników Sejmu, kwarantanną objęto nie tylko wicemarszałka, Piotra Zgorzelskiego. Jak informuje portal Polsat News, wśród osób odizolowanych znalazł się również lider ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. O zastosowaniu środków bezpieczeństwa wobec tych osób informację przekazano dzisiaj tj. 12 maja.

- Zgodnie z procedurami kwarantanną zostali objęci wszyscy ci, którzy mogli mieć kontakt z osobą zarażoną - słowa Piotra Zgorzelskiego cytuje Polsat News.

Dzisiaj grzeje:

1. IMGW wydało żółte alerty dla 9 województw. Szczególnie wieczorem i w nocy trzeba uważać, będzie niebezpiecznie

2. Zapłacił na stacji banknotem 200-złotowym i odjechał. Kasjer przyjrzał się pieniądzom i zbladł

Przeprowadzane wśród pracowników testy na koronawirusa mają zminimalizować dynamiczne rozprzestrzenianie się wirusa w Sejmie, co mogłoby doprowadzić do paraliżu instytucji. Testy są również przeprowadzane w placówkach medycznych. Niedawno pisaliśmy o nowej decyzji Ministerstwa Zdrowia w kwestii przeprowadzania testów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów
  3. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Zostawił żonę i czwórkę dzieci
  4. Skandaliczne doniesienia brytyjskiej prasy. Książę Karol nie jest ojcem Harry'ego?
  5. Wyjątkowo trudna zagadka dla najbystrzejszych fanów kryminałów. Kto ukradł zegarek?
  6. Wszyscy kochali Elżbietę Czyżewską. Dopiero po jej śmierci wyszła na jaw przykra prawda, co się działo w jej domu
  7. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News