Wiadomo, co było powodem zafałszowanych wyników na koronawirusa. Setki pacjentów dostało błędną diagnozę

Wiadomo, co było powodem zafałszowanych wyników na koronawirusa. Setki pacjentów dostało błędną diagnozę Źródło: Artgrid P.P.H.

Od dłuższego już czasu zastanawiano się, dlaczego testy na koronawirusa dawały fałszywe wyniki. Wreszcie główny epidemiolog odkrył przyczynę i wyjawił to w mediach. O oświadczeniu naukowca poinformował portal RMF 24. Jego teoria w końcu wyjaśnia, dlaczego setki pacjentów otrzymało błędną diagnozę.

Testy na koronawirusa, którym poddano wyzdrowiałych pacjentów, wykazały bardzo niepokojące wyniki. Okazało się, że w organizmach osób wyleczonych z COVID-19 znów wykryto obecność niebezpiecznego patogenu. To wywołało jeszcze większy strach związany z nawrotami choroby u ozdrowieńców. Portal RMF 24 ujawnił teorię epidemiologa, który wyjaśnił to zjawisko. Afera związana z testami miała miejsce również w Polsce.

Według głównego koreańskiego epidemiologa, Oh Myong-Dona, testy na koronawirusa wykazały fałszywe wyniki z konkretnej przyczyny. Naukowiec opracował swoją teorię wraz z ekspertami z dziedziny medycyny. Jak informuje serwis RMF 24, jest to bardzo prawdopodobny powód, dlaczego setki pacjentów w Korei Południowej otrzymało pozytywne wyniki, chociaż wcześniej uznano ich za wyzdrowiałych.

Przeprowadzone testy na koronawirusa w Korei Południowej dawały fałszywe wyniki

Zdaniem koreańskiego epidemiologa testy na koronawirusa nie zawsze są skuteczne. Za ich największą wadę naukowiec uważa fakt, że nie są w stanie rozróżnić "martwego" wirusa od żywego. To prowadzi do błędnych diagnoz, ponieważ według niego, pozostałości po koronawirusie mogą utrzymywać się w organizmie nawet przez kilka miesięcy.

- Okazuje się, że testy nie rozróżniają martwego wirusa od żywego. To prowadzi do fałszywego wyniku testu. Testy wychwyciły bowiem RNA martwego wirusa - poinformował Oh Myong-don.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To znaczyłoby, że testy na koronawirusa, które ponownie wykazały obecność patogenu w organizmach wyzdrowiałych osób, nie są powodem do niepokoju. Mogłoby to również obalić teorię o nawrotach choroby. Oszacowano, że w Korei Południowej u 263 pacjentów wyniki testów okazały się fałszywe. W czwartek ogłoszono, że pierwszy raz od 72 dni w kraju nie wykryto żadnej infekcji lokalnej. Potwierdzono jedynie cztery nowe przypadki u osób, które przyleciały do Korei.

Dzisiaj grzeje: 1. Służby zakończyły poszukiwania Kacperka. Otrzymaliśmy wiadomość z ostatniej chwili

2. Prezydent pokazał jedno zdjęcie Agaty Dudy. Internauci są oburzeni, nie pozostawili na niej suchej nitki

Po tym, jak uznano, że testy na koronawirusa wykonane na setkach wyleczonych pacjentów miały dać błędne wyniki, koreańskie władze odetchnęły z ulgą. Chociaż w kraju opanowano pandemię, rząd przypomina, jak ważne dla wygaszania ognisk choroby jest przestrzeganie zaleceń dotyczących środków bezpieczeństwa. Zaapelowano, aby mieszkańcy nadal zachowywali niezbędny dystans.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat kobiety z udarem. Przez epidemię żaden szpital nie chciał jej przyjąć, teraz nie żyje
  2. Wielka tragedia polskiego sportowca. Dramatyczny wypadek może się skończyć amputacją, lekarze załamują ręce
  3. Nikt nie mógł przewidzieć, tuż przed majówką całą Polskę obiegła niebywała wiadomość. Dotyczy każdego kierowcy
  4. Wielki błąd w liczeniu chorych. Ministerstwo Zdrowia podało prawdziwą liczbę zakażonych
  5. Agata Duda nie wytrzymała. Pałac Prezydencki potwierdził doniesienia
  6. Mogą wywoływać okropne choroby, a większość Polaków je kupuje. Są niebezpieczne dla organizmu, zawierają olej palmowy, akrylamid, sól, cukier i wiele innych

źródło: RMF 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News