Zatrzymanie krążenia, 5% szans na przeżycie. Joanna Senyszyn spisała testament, dwukrotnie uciekła śmierci

Zatrzymanie krążenia, 5% szans na przeżycie. Joanna Senyszyn spisała testament, dwukrotnie uciekła śmierci Źródło: Jan Bielecki East News

Testament Joanny Szenyszyn został spisany po tym, jak dwukrotnie uniknęła śmierci. Ekonomistka miała zaledwie pięć procent szans na przeżycie. Po tym, gdy zatrzymało się krążenie, lekarze nie dawali jej żadnych szans. Sytuacja była naprawdę poważna, o mały włos nie doszło do tragedii. W jednej chwili życie przebiegło jej przed oczami.

Testament Joanny Szenyszyn powstał w momencie, w którym działaczka polityczna miała bardzo niewielkie szanse na pozostanie przy życiu. Po tym, gdy zatrzymało się krążenie, posłanka była w stanie śmierci klinicznej. Lekarze uważali, że nie przeżyje kolejnych kilku godzin. Dawali jej zaledwie pięć procent szans na powrót do zdrowia. Problemy zdrowotne ekonomistki trwały przez kilka lat. Zdawała sobie sprawę, że może spełnić się każdy, nawet najczarniejszy scenariusz. Właśnie dlatego zdecydowała, że przyszedł czas na podzielenie majątku.

Testament Joanny Szenyszyn powstał w krytycznym momencie

Dolegliwości Joanny Senyszyn mają swój początek w zarażeniu gorączką Zachodniego Nilu, czyli choroby odwirusowej przenoszonej przez ptaki i komary. Ryzyko zakażenia występuje w krajach Afryki Północnej i Środkowej, w dorzeczu Nilu, na Bliskim Wschodzie,  i w Azji Zachodniej w Europie Wschodniej. Zdarzały się także przypadki zakażenia w Stanach Zjednoczonych. Od tamtej pory gorączka Zachodniego Nilu stała się problemem zdrowotnym również w Ameryce Północnej. Objawy przypominają te, które mają miejsce przy grypie. Zakażenie wiąże się jednak z poważnym zagrożeniem życia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kilka lat później, w 2014 roku, Joanna Senyszyn przeżyła poważny zawał oraz zatrzymanie krążenia. To właśnie wtedy lekarze nie widzieli prawie żadnych szans na powrót działaczki politycznej do zdrowia. Mimo że przeżyła stan kliniczną, udało jej się odzyskać przytomność. Opowiadała później, że w zaświatach nie było zupełnie nic, prócz przejmującej ciemności. Gdy wróciła do pełnej świadomości zdecydowała, że powinien powstać testament, który będzie regulował kwestie majątkowe po jej śmierci.

Dzisiaj grzeje: 1. Co tam się dzieje? Łukaszenka ewakuowany, do sieci trafiły nagrania prezydenta Białorusi

2. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia

3. Jeszcze dwa tygodnie temu wszystko było dobrze. Rodzina teraz poinformowała, nie żyje

Joanna Senyszyn, która niedawno trafiła do szpitala w związku z problemami z kręgosłupem, zdecydowała się na krótki testament. Jedynym spadkobiercą działaczki politycznej jest jej mąż, Bolesław Senyszyn, z którym pozostaje w związku małżeńskim od ponad czterech dekad. Posłanka przyznaje, że nie może uwierzyć w to, że nadal żyje. Mimo to stara się robić wszystko, by czas, który został jej dany, był jak najbardziej owocny. Obecnie mocno angażuje się w sytuację polityczną kraju. W sobotę, 8 czerwca, będzie mówiła w TVP o aresztowaniach aktywistów LGBT.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczne informacje z kraju. Policja właśnie potwierdziła, nie żyje 58 osób
  2. O. Rydzyk po cichu dostanie 600 mln złotych? Ustalenia mediów są porażające
  3. Wszyscy zginęli na miejscu, 9 osób. „Fakt” ustalił, kim byli i co naprawdę się wydarzyło
  4. Zatrzymanie krążenia, 5% szans na przeżycie. Joanna Senyszyn spisała testament, dwukrotnie uciekła śmierci
  5. Niewyobrażalna tragedia w polskim McDonald's. Nie żyje kobieta, zmarła niezauważona

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News