Test na koronawirusa. Wiadomo, ile kosztuje. Kwota jest zakakująca

Test na koronawirusa. Wiadomo, ile kosztuje. Kwota jest zakakująca Źródło: Unsplash ThisisEngineering RAEng

Test na koronawirusa to kluczowa rzecz przy panującej pandemii. Dzięki dużej liczbie wykonywanych badań można o wiele lepiej przewidywać rozwój sytuacji i podejmować odpowiednie kroki. Cena testu została ujawniona. Niektórzy mogą być zaskoczeni.

Z całą pewnością test na koronawirusa jest niezwykle istotną rzeczą. Dzięki niemu można dowiedzieć się kto jest zainfekowany a kto nie. Pandemia rozwija się coraz szybciej, w związku z tym testów powinno wykonywać się coraz więcej. Znane są już koszty takiego badania. 

Walka z pandemią trwa. Niezbędne są testy.

Panująca pandemia sprawiła, że test na koronawirusa jest absolutną koniecznością. Tylko badania pozwolą na określenie skali zachorowań. To z kolei umożliwi podjęcie adekwatnych kroków uwzględniających tempo rozprzestrzeniania się choroby. We wtorek Ministerstwo Zdrowia na swoim Twitterze poinformowało, że pobrano tego dnia 22 898 próbek do badań. Jednak patrząc na inne kraje nie jest to imponujący wynik.

Jak podaje portal BIQdata, zgodnie z komunikatami przekazywanymi przez rządy innych krajów. najwięcej testów przeprowadzono w Hiszpanii. Ich liczba wynosi 355 000. Nasz zachodni sąsiad również wykonał o wiele większą liczbę testów. Niemcy przeprowadziły w zeszły wtorek 167 000 badań. Teraz ujawnione zostało ile kosztuje w Polsce test na koronawirusa. Niektórych może to zaskoczyć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 

Ile kosztuje test na koronawirusa?

Te informacje mogą dla wielu osób okazać się nie lada zaskoczeniem. Jak podaje portal Gazeta.pl test na koronawirusa Agencja Oceny Technologii Medycznych wycenia na 450 zł. W laboratorium Warsaw Genomics jego koszt wynosi 400 zł. Kwoty mogą wydawać się niektórym dosyć wysokie. Jednak nie dotyczą bezpośrednio naszych portfeli. 

- Nie można go kupić, testy wykonujemy bezpłatnie na zlecenie szpitali i sanepidu. Koszty tego testu pokrywa koalicja firm na rzecz walki z koronawirusem - wyjaśnił podczas rozmowy z Wirtualną Polską prof. dr hab. med. Krystian Jażdżewski.

W związku z powyższym wiadomo już, że dostęp do testów na koronawirusa jest mocno ograniczony i zarezerwowany wyłącznie dla placówek zdrowia oraz sanepidu. Wynika z tego, że koszta nie zostaną poniesione bezpośrednio przez obywateli. Nie zmienia to jednak faktu, że z pomocą śpieszą również prywatne przedsiębiorstwa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Duży wzrost zachorowań, kolejne ofiary śmiertelne. Sytuacja w jednym województwie coraz bardziej się komplikuje
2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny

Pandemia sprawiła, że zarząd spółki Żabka Polska postanowił przeznaczyć aż 2 miliony złotych na zakup testów. Wsparcia udzielił również Unimot, który przeznaczył na ten szczytny cel 100 tysięcy złotych. Testy na koronawirusa mają przybyć do Polski w ciągu 14 dni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. Zmarł drugi polski ksiądz zarażony koronawirusem. Mieszkańcy coraz bardziej się obawiają
  4. Mężczyzna codziennie podchodzi do okna budynku, siada przed nim i wyjmuje telefon. Powód wyciska łzy z oczu
  5. Nikt nie miał pojęcia o kwarantannie 50-letniej Polki. Tragiczne odkrycie w jej mieszkaniu
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Źródła: Gazeta pl / BIQdata

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News