Wystarczy zaledwie kilka minut. Przełomowy test na koronawirusa

Wystarczy zaledwie kilka minut. Przełomowy test na koronawirusa Źródło: pixabay.com Belova59

Nowy test na koronawirusa może okazać się przełomowy i zdecydowanie ułatwi pracę lekarzom. Teraz wystarczy kilka minut, by zdiagnozować potencjalnie chorą osobę - koniec z czekaniem kilku, a nawet kilkunastu godzin.

Test na koronawirusa, który w krótkim czasie da odpowiedź na to, czy pacjent jest chory czy zdrowy, to jedna z bardziej pożądanych rzeczy przez pracowników służby zdrowia. Może poza szczepionką na COVID-19. Taki test znacznie przyspieszyłby wszelkie procedury.

Test na koronawirusa może trwać tylko 10 minut. To przełom dla branży medycznej?

Chińscy naukowcy skupili się nad opracowaniem odpowiedniej szczepionki, a ci południowokoreańscy w pocie czoła przygotowują specjalne zestawy służące do szybkiej diagnostyki chorych. Firma Sugentech postanowiła wysłać 50 tysięcy takich zestawów za granicę. To szansa dla wielu krajów. Wiemy, że taką przesyłkę otrzyma kilka krajów azjatyckich, ale nie tylko: również Niemcy, Austria oraz Włochy - tam, gdzie sytuacja jest obecnie najgorsza.

Na Twitterze Disclose.tv możemy też dowiedzieć się, że celem południowokoreańskich naukowców jest wysyłanie nawet 300 tysięcy sztuk testów tygodniowo do potrzebujących wsparcia krajów Europy i Azji. Zestawy diagnostyczne wykrywają natychmiastowo przeciwciała IgM/IgG dla SARS-CoV-2. Naukowcy szczycą się tym, że testy są wykonywane mniejszym niż zazwyczaj nakładem środków. Wynik otrzymywany w 10 minut jest największym atutem tego projektu.

WHO ma inne zdanie na ten temat

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktualnie testy na koronawirusa w Polsce trwają od 3 do 6 godzin. Wymaz musi być przekazany specjalistycznemu laboratorium, gdzie badane są próbki. Skuteczność takiego badania to 95%. WHO jest zdania, że metoda bazująca na wymazie jest najbardziej sensowna: wymaz z jamy nosowo-gardłowej, próbka krwi i badanie ogólne są wystarczające. Jednak jak widać, trwają dość długo.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarł mężczyzna przebywający na kwarantannie. Policjanci zastali w jego mieszkaniu straszny widok
2. Grupa nastolatków celowo kasłała na jedzenie w sklepie. Wszystko zarejestrowały kamery

Badanie szybkim testem nie może podważyć dokładnego badania z laboratorium. Naukowcy jednak są zdania, że opracowane przez Azjatów zestawy mogą posłużyć m.in. do tzw. wstępnej selekcji przed zleceniem kolejnych badań. Jeśli wynik na teście wskazywałby na wirusa lub sugerowałby, że pacjent może być nosicielem, wtedy można szybciej go hospitalizować i zbadać już bardziej szczegółowo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Już ponad pół tysiąca przypadków. Ministerstwo zakomunikowało kolejną falę zachorowań
  4. Stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Miała go m.in. zarażona minister zdrowia
  5. Nagranie z kamerki ich poraziło. Rodzice nie mogli uwierzyć, co kot zrobił w łóżeczku ich małego dziecka

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News