test na koronawirusa paragon zdjęcie
Twitter CrimsonFrank
Joanna Szwalikowska - 18 Października 2020

Zrobił test na koronawirusa i zamarł widząc paragon. Natychmiast zaapelował do premiera

Pandemia koronawirusa sprawiła, że jedne biznesy upadają, a inne wręcz kwitną. Jednym z tych należących do tej drugiej grupy jest biznes medyczny. Jeśli chcemy sprawdzić, czy jesteśmy zakażeni koronawirusem, możemy zrobić test na koronawirusa, koszt tego badania zwala jednak z nóg.

Punkty medyczne, w których można zrobić sobie test na koronawirusa są oblężone. Widać przed nimi bardzo długie kolejki, co jest między innymi efektem dużej liczby skierowań na badania od lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Istnieje również duża grupa ludzi, która na własną rękę z różnych powodów chcą zrobić sobie taki test. Taka możliwość oczywiście istnieje, jednak w tym przypadku jest odpłatna.

Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećRząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećCzytaj dalej

Zrobił test na koronawirusa. Gdy zobaczył paragon, zamarł

Jeden z użytkowników opublikował na swoim koncie na Twitterze zdjęcie, na którym znalazł się paragon wystawiony przez sieć laboratoriów medycznych. Kwota do zapłaty, która na nim widnieje, to aż 869 złotych. Samo badanie wycenione zostało na niemal 500 złotych, wynik to kolejnych 304 złote, a wydanie zaświadczenia - 70 zł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

- Wy, wybrani też płacicie tak tanio czy badają was 10x dziennie za friko? - napisał oburzony internauta oznaczając premiera Mateusza Morawieckiego pod opublikowanym w sieci zdjęciem paragonu. Niestety, jak widać, w praktyce badania takie dla przeciętnego Polaka są bardzo drogie. Z kolei dla wielu seniorów praktycznie niedostępne, koszt takiego testu to połowa emerytury.

Kwota niemal 870 złotych jest bardzo wysoka w porównaniu na przykład do Włoch, gdzie płaci się w euro. Organizacja konsumencka Altroconsumo przyjrzała się cenom prywatnych testów w niemal 150 przychodniach, czytamy w serwisie money.pl. Jak się okazało, nigdzie za przeprowadzenie takiego testu nie zapłaci się mniej niż 65 euro, czyli ok. 290 złotych. Maksymalną odnalezioną ceną było 160 euro, czyli nieco ponad 700 złotych. To wciąż mniej niż w Polsce.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Stanie się już 21 października o godzinie 10.00. Cała Polska odczuje skutki, już zaczynają ostrzegać

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Użytkownik, który podzielił się z internautami zdjęciem paragonu w sieci, zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego z pytaniem o testy, które wykonywane są przez rządowych ministrów. Kiedy trafił on do izolacji z powodu kontaktu z osobą zakażoną, niemal od razu przeprowadzony został u niego test na koronawirusa, pomimo braku objawów. W dodatku wiarygodne wyniki dają testy przeprowadzone w szóstej dobie od potencjalnego zakażenia. Oznacza to, że był on wówczas kilkukrotnie powtarzany.

Test na koronawirusa paragon

Najlepsze newsy dnia:

  1. Udka pieczone z kapustą wychodzą delikatne, mięciutkie, smakują jak ambrozja. Przepis jest prześwietny
  2. Polsat przekazał smutne informacje całej Polsce. Tragedia, nie żyje Stanisław Kogut, przegrał z koronawirusem
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Internauci przerobili Sasina na jednostkę miary. Niezwykle kreatywny pomysł, pękniesz ze śmiechu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News