Test na koronawirusa - rekord
Piotr Molecki/East News
Aneta Wasilewska - 14 Maja 2020

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. W Polsce padł właśnie rekord

Test na koronawirusa przeprowadzany jest w Polsce coraz częściej. Zgodnie z oficjalnymi wiadomościami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia padł rekord ilości przebadanych próbek w ciągu dobry. To wyjątkowo dobre informacje.

Test na koronawirusa przeprowadzany jest już nie tylko u osób, które zgłaszają się z podejrzeniem koronawirusa. Zgodnie z nowym rozporządzeniem testowanych osób jest coraz więcej.

Chłopiec, operacja głowyLekarze operujący głowę 4-miesięcznego maluszka nie wierzyli własnym oczom. W życiu nie widzieli czegoś podobnegoCzytaj dalej

Test na koronawirusa: kto może zostać przebadany?

Ministerstwo Zdrowia zarządziło w ostatnich dniach, że od 11 maja obowiązkowe testy na koronawirusa będą przechodzić osoby przed zakończeniem kwarantanny. Dla takich osób przygotowane zostały specjalne mobilne punkty na terenie całego kraju.

- Liczymy, że dziennie w tych punktach w całej Polsce może być przebadanych od 3 do 5 tys. osób objętych kwarantanną - przekonywał wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska.

Dodatkowo w ostatnich dniach w związku z pojawieniem się ogniska zachorowań na Śląsku zapowiedziano, że przebadani zostaną pracownicy kopalni, a także ich rodziny i właśnie to mogło poskutkować tym, że Ministerstwo Zdrowia odnotowało właśnie rekord przebadanych próbek w ciągu doby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oliwia Bieniuk przyłapana w centrum zdarzeńOliwia Bieniuk przyłapana w samym centrum zdarzeń. Zdjęcia wyciekły do sieciCzytaj dalej

Test na koronawirusa: ile próbek przebadano w ciągu doby

- W ciągu doby wykonano ponad 26,2 tys. testów na #koronawirus - przekazało Ministerstwo Zdrowy za pośrednictwem Twittera.

26,2 tysięcy próbek przebadanych w ciągu doby to rekord. Jeszcze nigdy wcześniej nie zostało przeprowadzonych aż tyle testów. Dodatkowo pojawiła się wiadomość, że od początku pandemii koronawirusa, w Polsce przebadano 554 357 próbek u 506 733 pacjentów, z czego 17 469 testów dało pozytywny wynik.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszystko ma się zacząć już na dniach. Wizja Jackowskiego załamała wiele osób
2. Pilna konferencja Ministra zdrowia. Przekazał kluczowe informacje dla Polski

Oznacza to, że zgodnie z zaleceniami WHO Ministerstwa Zdrowia i sanepidu wciąż poddawanych testom jest znaczna ilość osób, u których wystąpiło podejrzenia zakażenia COVID-19. Zgodnie ze słowami szefa WHO masowe przeprowadzanie testów jest jedną z najważniejszych praktyk, które powinny zostać wprowadzone w krajach na całym świecie. Każdy chętny może także zgłosić się do firm prywatnych, by za opłatą przejść test.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szumowski odpowiedział na słowa Edyty Górniak. "Od tego są eksperci"
  2. Wyciekł wielki sekret Adama Małysza. Żona skoczka zdradziła tajemnicę, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)
  3. Synek skarżył się na ból w buzi. Mama zajrzała do środka i stanęła jak wryta, wielkie zagrożenie dla wielu dzieci
  4. Niezawodny przepis Andrzeja na sernik. Kluczem jest nieprawdopodobny składnik, który powala smakiem
  5. Siostra górnika przerwała milczenie. Ujawniła, jak naprawdę wygląda sytuacja zakażonych górników, ręce opadają
  6. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę

mężczyznaNa strychu zauważył dziwny sznurek wystający ze ściany. Pociągnął go i zamarł z wrażenia, nie miał pojęcia, jaki sekret został przed nim ukrytyCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News