Przełom w walce z koronawirusem? Nowe rozwiązanie przynosi dziesięciokrotnie lepsze rezultaty

Przełom w walce z koronawirusem? Nowe rozwiązanie przynosi dziesięciokrotnie lepsze rezultaty Źródło: East News AFP

Właśnie zatwierdzono nowy test na koronawirusa. Ten sposób ma usprawnić walkę z rozprzestrzeniającą się pandemią. Nowatorskie rozwiązanie ma działać nawet dziesięć razy szybciej, niż dotychczasowe metody. To kolejny, duży krok w podjęty przeciw niebezpiecznemu wirusowi. Działanie potwierdziła Amerykańska Agencja Żywności i Leków.

Nowy test na koronawirusa potwierdza, że służby pracują w błyskawicznym tempie, aby poradzić sobie z nowym zagrożeniem, które spowodowało panikę na całym świecie. Co prawda, nie wynaleziono jeszcze szczepionki, ale w laboratoriach prowadzone są intensywne badania. Amerykańska Agencja Żywności i Leków potwierdziła właśnie nową metodę sprawdzania obecności niebezpiecznego wirusa.

Wprowadzony test na koronawirusa my być nowatorską metodą badania osób podejrzanych o zarażenie się niebezpiecznym wirusem. Amerykańska Agencja Żywności i Leków w nadzwyczajnym trybie udzieliła pozwolenia na stosowanie nowego systemu sprawdzania próbek. Szacuje się, że dzięki temu czas badania ma wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie. System ma być wprowadzony zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie.

Nowy test na koronawirusa został oficjalnie zatwierdzony

Medyczny koncern Roche Holding AG wprowadza właśnie nowy test na koronawirusa. Firma opracowała nową metodę badania próbek od osób, u których podejrzewa się obecność niebezpiecznego wirusa. Niedawno system cobas 6800/8800 został oficjalnie zatwierdzony przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków, co może być wielkim krokiem w przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nowy test na koronawirusa opracowany przez medyczny koncern Roche Holding AG może być nawet dziesięciokrotnie skuteczniejszy, niż dotychczasowe metody badania osób zarażonych. Producent podał imponujące dane, według których nowy system umożliwia przeprowadzenie testów na 4218 próbkach dziennie. Oznaczałoby to dużą szansę dla krajów zagrożonych na powstrzymanie rozwijania się ognisk wirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz handlu złagodzony. Nieoficjalnie: rząd wprowadza ważne zmiany z powodu koronawirusa

2. Oficjalny komunikat sklepów ws. zamknięcia. Ważne: już wiadomo, czy trzeba robić zapasy i gdzie

Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie ma pojawić się nowy test na koronawirusa. Być może dzięki nowej metodzie naukowcy zdobędą drogocenny czas na opracowywanie szczepionki. W Polsce obecnie mamy 64 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Do tej pory zmarł tylko jeden pacjent, ale sytuacja zmienia się każdego dnia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  4. Szkoły będą prowadzić lekcje przez internet? Jest decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej
  5. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News