Test na koronawirusa - prawda
Piotr Molecki/East News
Aneta Wasilewska - 11 Września 2020

Ministerstwo milczało, lekarze właśnie wszystko ujawnili. Polacy nie mieli pojęcia, co ich czeka

Test na koronawirusa obecnie wykonywany jest jedynie po skierowaniu przez lekarza podczas teleporady. Przypomnijmy, niedawno ministerstwo całkowicie zmieniło zasady, kto jest testowany. Okazuje się, że taka decyzja miała coś ważnego na celu. Polacy zupełnie nie wiedzieli, co ich czeka. Przez cały czas ministerstwo milczało. Dopiero teraz lekarze ujawnili całą prawdę.

Test na koronawirusa można wykonać po otrzymaniu przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej skierowania. Od dwóch dni zmieniły się wytyczne w tym zakresie. Epidemiolodzy już od dawna zwracali się do resortu zdrowia, by włączyli do testowania lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, co miałoby zmniejszyć ilość problematycznych sytuacji w sanepidach. Teraz pacjent, zamiast szukać sanepidu lub odpowiedniego szpitala mógłby kontaktować się bezpośrednio ze swoim lekarzem. Nowe wytyczne wywołały fale oburzenia lekarzy, którzy obawiali się, że w ich placówkach zaczną pojawiać się zakażeni pacjenci. Niestety, nie jest to jedyny problem, który dziś dotnie pacjentów.

Anna Walter Tomas Komenda zaręczynyDo tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdęCzytaj dalej

Test na koronawirusa. Kto otrzyma skierowanie?

Problem polega na tym, że dziś otrzymanie skierowania na test na koronawirusa będzie jeszcze trudniejsze niż wcześniej. Kiedy lekarz może zlecić przeprowadzenie testu? Jedynie po badaniu fizykalnym lub teleporadzie. Jednak pacjent musi mieć jednocześnie aż cztery objawy kliniczne, a są to: gorączka powyżej 38 stopni, duszności, kaszel, utrata węchu.

Nawet jeśli pacjent będzie miał wszystkie wyżej wymienione objawy, nie oznacza to, że automatycznie zostanie skierowany na badanie. To lekarz zadecyduje, czy stan pacjenta jest na tyle ciężki, że niezbędne jest przeprowadzenie testu na koronawirusa. W niektórych przypadkach lekarz może odczekać od trzech do pięciu dni, by skierować na test. Oczywiście tylko w przypadku, gdy objawy będą się nasilać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatek rzucił się w ogień13-latek natychmiast rzucił się w żywioł, próbował ratować babcię i psa. To jednak nie koniec rodzinnej tragediiCzytaj dalej

Testowanych będzie jeszcze mniej Polaków. Konsekwencje mogą być opłakane

Jak ten warunek może wpłynąć na Polaków? Jacek Karski, przedstawiciel zrzeszającego lekarzy POZ Porozumienia Zielonogórskiego zauważa, że spełnienie wszystkich warunków, ograniczy ilość wykonywanych testów. Prof. Robert Flisiak, szef Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych dodaje, że pacjenci, którzy nie zostaną zdiagnozowani na początku choroby, mają mniejsze szansę na skuteczne leczenie.

Dzisiaj grzeje:

1. Tomasz Komenda spojrzał w kamerę i powiedział słowa do ojca zgwałconej i zabitej dziewczyny. Wszyscy je zapamiętają

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Tysiące osób w żałobie, nie żyje zasłużony Polak. Przedwczesna śmierć przekreśliła wiele planów

- Pacjent, który czeka w domu kilka dni na konsultację i skierowanie na test, traci szansę na skuteczne leczenie, które jesteśmy dziś w stanie zapewnić w początkach choroby - zaznaczył.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
  2. Chińska rakieta spadła nieopodal szkoły. Po wybuchu wyzwoliła kłęby toksycznego dymu [wideo]
  3. Rodzinny sekret Beaty Szydło wyszedł na jaw. Sąsiedzi wszystko wygadali, ciężko uwierzyć
  4. Już dziś wieczorem Polsat pokaże megahit, miliony Polaków zasiądą przed telewizorami. TVP i TVN zostaną zdeklasowane
  5. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje wybitny polski aktor
  6. Kwota emerytury Jolanty Kwaśniewskiej zdumiewa. Nauczyła Polaków jeść bezę

KobietaW ostatnich miesiącach mocno przytyła, uskarżała się na wzdęcia. Kiedy lekarze zobaczyli ogromny brzuch kobiety, natychmiast zainterweniowaliCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News