Test na koronawirusa - nowy typ
Pixabay.com mwooten
Monika Majko - 10 Maja 2020

Przełom w walce z koronawirusem? Nowy typ szybkich testów, wyniki już w 15 minut

Test na koronawirusa w nowej, szybszej formie, został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję Kontroli Leków i Żywności (FDA). To może być prawdziwy przełom w walce z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Jak przekonuje firma Quidel z San Diego, opracowane przez nich testy pozwalają uzyskać wynik już po 15 minutach.

Test na koronawirusa opracowany przez firmę Quidel z San Diego to trzeci, dopuszczony do użytkowania przez Amerykańską Agencję Kontroli Leków i Żywności. Badanie antygenowe daje dokładny wynik już po 15 minutach. To może być prawdziwy przełom w walce z pandemią wirusa SARS-CoV-2, który na całym świecie zaatakował już ponad 4 miliony osób.

Test na koronawirusa pokaże dokładny wynik już w 15 minut

Agencja AP poinformowała, że w sobotę Amerykańska Agencja Kontroli Leków i Żywności zatwierdziła nowy typ testów na wirusa SARS-CoV-2, opracowany przez koncern Quidel Corp. z San Diego. To trzeci rodzaj badań, na które FDA wydało zezwolenie. Testy antygenowe diagnozują aktywne infekcje przez wykrywanie najwcześniejszych śladów wirusa.

- Testy antygenowe mogą szybko wykryć fragmenty białek wirusa w wymazach pobranych z nosa - przekazano w oświadczeniu FDA.

Ewa Sałacka -córkaMiała 12 lat, gdy jej mama nagle zmarła. Wyrosła na prawdziwą piękność, trudno oderwać wzrokCzytaj dalej

Do tej pory stosowano dwa inne typy badań. Jedynym sposobem na wykrycie zakażenia koronawirusem było pobranie wymazu z nosa potencjalnie zakażonego pacjenta i przebadanie go pod katem obecności materiału genetycznego wirusa. To bardzo dokładna metoda, ale zajmuje sporo czasu i wymaga specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego.

Nowy test na koronawirusa jest trzecim, dopuszczonym do użytkowania przed FDA badaniem pod kątem zakażenia wirusem SARS-CoV-2

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŻonaUjawnili największy sekret żony Szumowskiego. Chcieli przemilczeć całą sytuacjęCzytaj dalej

Drugi typ stosowanych do tej pory testów polega na wykrywaniu we krwi przeciwciał czyli białek wytwarzanych przez organizm kilka dni lub tygodni po zwalczeniu infekcji. To nie jest przydatne w diagnozie aktywnych zakażeń, ale pomaga naukowcom w badaniach nad zasięgiem i rozprzestrzenianiem się pandemii.

Dzisiaj grzeje:

1. Polsat ujawnił szczegóły. Przed chwilą zapadła kluczowa decyzja dot. wyborów

2. Szczere wyznania ginekologów. Zdradzili rzeczy, których nigdy nie powiedzą ci w twarz

Według firmy Quidel nowe testy antygenowe dają dokładny wynik już po 15 minutach, ponieważ nie analizują kodu genetycznego wirusa. To znacznie przyśpieszy proces diagnozy zakażenia, a co za tym idzie pomoże w zahamowaniu dynamicznego wzrostu pandemii. Jak przekazała agencja AP, w USA aktualnie przeprowadza się od od 200 do 250 tys. badań na koronawirusa dziennie. Eksperci przekonują, że ponowne otwarcie m.in. szkół i przedsiębiorstw będzie możliwe, jeśli wynik ten wzrośnie do miliona testów dziennie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Produkty o działaniu pobudzającym. Stanowią ciekawą alternatywę dla kawy
  2. Przerażająca wiadomość dotarła do Polski. Gwiazdor poszedł na modlitwę. Został zabity na oczach wiernych
  3. Los dzieci ważył się do ostatniej chwili. Rodzinna tragedia, Katarzyna Dowbor wstrzymała oddech
  4. Chłopczyk miał tylko 5 lat. Nie do pomyślenia, jak bardzo skrzywdziła go mama
  5. Miliony Polaków używają jej codziennie w kuchni. Ma fatalny wpływ na mózg, lepiej zrezygnować
  6. Robiąc kotlety rozbijasz mięso? Prawie wszyscy popełniają 1 okropny błąd

Mąż wysłał żonie bukietMąż wysłał żonie bukiet. Przeczytała dołączony bilecik i zamarła, zaszła okropna pomyłkaCzytaj dalej

źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News