Prawda sparaliżowała Polaków. Wiemy, co z testami na COVID w Polsce

Prawda sparaliżowała Polaków. Wiemy, co z testami na COVID w Polsce Źródło: Governor Tom Wolf/Flickr

Test na koronawirusa w ostatnich dniach narobił niemało zamieszania w kraju. Nagle okazało się, że Ministerstwo Zdrowia przekazywało nieprawidłową liczbę wykonanych testów, po czym dane zostały oficjalnie poprawione. Resort zdrowia nie przekazał wczoraj oficjalnych informacji, jak doszło do znacznej pomyłki. Teraz sprawa jest jasna. Prawda sparaliżowała Polaków.

Test na koronawirusa, który wykonywany jest w każdym miejscu w kraju, brany jest pod uwagę w dziennych raportach, przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zaledwie wczoraj pojawiła się informacja, że do danych wkradł się błąd. Nie wiadomo było, co miało spowodować, znaczny spadek liczby wykonanych testów. Teraz na jaw wyszła prawda, pojawiło się oficjalne oświadczenie. 

Błąd w liczbie przeprowadzonych testów na koronawirusa

Przypomnijmy, wczoraj Ministerstwo Zdrowia zamieściło na Twitterze wiadomość, ile testów zostało wykonanych od początku pandemii, informując jednocześnie, że w obliczeniach doszło do pomyłki. Okazało się, że w kraju wykonano o około 230 tys. testów na koronawirusa mniej. W oficjalnej wiadomości nie przekazano, co spowodowało, taką pomyłkę. Jeszcze tego samego dnia Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach mogła być odpowiedzialna za błędne raportowanie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Test na koronawirusa. Szpital w Kielcach wydał oficjalne oświadczenie 

Okazuje się, że to w szpitalu w Kielcach doszło do pomyłki. Na oficjalnej stronie internetowej placówki pojawiło się już oświadczenie, z którego można się dowiedzieć, iż każde laboratorium, jakie wykonuje testy, ma obowiązek raportowania swoich działań w specjalnym systemie. 

- W kolumnie »liczba wykonanych testów od pacjentów łącznie« podawano liczbę wykonanych testów do dnia raportowania, powiększoną o liczbę testów wykonanych w danym dniu (narastająco). W innych kolumnach, np. »liczba osób przebadanych w ciągu ostatnich 24 godzin« podawano dane dzienne (liczba osób przebadanych w czasie doby)” - można przeczytać na stronie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
2. Koronawirus w parku rozrywki odwiedzanym przez tysiące Polaków. Sanepid wydał pilne ogłoszenie
3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować

Co więcej, władze szpitala przeprosiły za zaistniałą sytuację i wprowadzenie Polaków w błąd. "Dane raportowane w systemie informatycznym zgodne są z innymi raportowanymi danymi. Jest nam niezmiernie przykro, że staliśmy się powodem zamieszania”. Wiadomo już więc, co spowodowało nagłą zmianę liczby wykonanych testów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jest komunikat w sprawie organizacji roku szkolnego. MEN już nic nie ukrywa
  2. Potwierdził się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Niestety, nie żyje
  3. Ekspert zdradził, co czeka Polaków w następnym tygodniu. Nie ma wątpliwości, będzie źle
  4. Kobieta chciała zaparkować przed blokiem. Sąsiedzi natychmiast zaczęli nagrywać, nie mogli powstrzymać śmiechu
  5. Michel Moran z „MasterChefa” ma za sobą osobisty dramat. Nikt nie wiedział, co spotkało jego ukochane dziecko, bardzo przykre

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News