Bardzo prosty test pokaże, czy jesteś inteligentną osobą. Trwa dosłownie minutę

Bardzo prosty test pokaże, czy jesteś inteligentną osobą. Trwa dosłownie minutę Źródło: YouTube University of Rochester

Naukowcy z Uniwersytetu w Rochesterze opracowali specjalny test na inteligencję, który pozwoli zaledwie w minutę ocenić, czy twoje IQ jest ponadprzeciętne. Wystarczy, że obejrzysz krótki film i odpowiesz na zawarte w nim pytania. Każdy ma możliwość zrobienia tego na własną rękę.

Badacze z amerykańskiego uniwersytetu w Rochesterze opracowali prosty test na inteligencję. Jedyne, co musisz zrobić, aby sprawdzić, czy twoje IQ jest ponadprzeciętne, to obejrzeć film i odpowiedzieć na kilka łatwych pytań w nim zawartych. Jeśli masz ochotę łatwo, szybko i samodzielnie to sprawdzić, koniecznie spróbuj rozwiązać zamieszczony w tym artykule test.

Prosty test na inteligencję pozwoli łatwo i szybko ocenić twoje IQ

Naukowcy z Uniwesrytetu w Rochesterze stworzyli prosty test wzrokowy, który ma wskazywać osoby z wybitną inteligencją. Wykorzystali oni prosty trik w odwołaniu do ćwiczenia mierzącego nieświadomą zdolność mózgu do filtrowania informacji, które docierają do nas poprzez obraz. 

Jak wynika z badania, osoby, których mózgi są w stanie skoncentrować się na pierwszym planie obrazu, dużo lepiej radzą sobie ze standardowym pomiarem inteligencji. Aby rozwiązać test, wystarczy obejrzeć film zamieszczony na końcu artykułu i odpowiedzieć na pytania, które w nim zawarto. Zrób to teraz, przed przeczytaniem dalszej części artykułu. Po rozwiązaniu możesz powrócić do lektury, wtedy dowiesz się, na czym dokładnie polega badanie.

W jaki sposób badanie pozwala na sprawdzenie IQ badanych?

Osoby, które wzięły udział w badaniu, musiały obejrzeć krótkie nagrania, na których przedstawiono czarno-białe paski poruszające się po ekranie. Uczestnicy eksperymentu mieli za zadanie ustalić, w którym kierunku się one przemieszczają - w prawo czy w lewo.

Linie został przedstawione w trzech rozmiarach. Najmniejsze ograniczały się do kręgu centralnego, była to powierzchnia wielkości kciuka, to w niej postrzeganie jest najbardziej efektywne. Osoby, które wzięły udział w badaniu, przeszły wcześniej nieco bardziej standardowy test na inteligencję.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak się okazało z wyników badań, osoby z wyższym ilorazem inteligencji wyłapywały ruch pasków o wiele szybciej w trakcie obserwowania najmniejszej wersji przedstawionego obrazu. 

- Wyniki naszych obserwacji potwierdziły wcześniejsze badania, które wskazywały, że osoby z wyższym poziomem IQ lepiej analizują obraz i są w stanie szybciej go ocenić, mają większy refleks - przekazał Michale Melnick z Uniwersytetu w Rochesterze. 

Kiedy uczestnikom eksperymentu pokazano klipy z większymi obrazami, tendencja się odwróciła. Osoby, które miały wyższy wynik IQ dostrzegały ruch pasków na ekranie dużo wolniej. Badacze wyjaśnili, że takie przebieg eksperymentu wynika ze zdolności mózgu do tłumienia ruchu w tle. 

Dzisiaj grzeje: 1. Do mediów przedostały się doniesienia z „czerwonych stref” w Polsce. Co tam się dzieje?

2. Ogłoszono poważne zmiany w szkolnictwie. Wszyscy uczniowie będą się musieli dostosować

3. Prawie nikt nie znał mrocznego sekretu Grzegorza Miecugowa. Wyszło na jaw dopiero po latach

Nasz mózg jest na co dzień przytłaczany ogromną ilością informacji sensorycznych. O inteligencji świadczy nie tylko szybkość, z jaką nasze sieci neuronowe przetwarzają odbierane sygnały, ale także jak dobrze radzą sobie z tłumieniem informacji mniej znaczących. Jeśli masz ochotę na inną wzrokową zagadkę sprawdź, czy uda ci się znaleźć mysz ukrytą pośród wiewiórek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Widzowie TVP przecierali oczy ze zdumienia, co ona na siebie założyła? Dziennikarka nie wytrzymała, mocne słowa
  2. Sanepid pilnie poszukuje osób w czterech miastach. Mieli kontakt z chorym
  3. Agata Duda zostawiła tylko jedną wiadomość. Nie tak miało być, wielu jest zawiedzionych
  4. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie „Nasz nowy dom”. Wyznali wszystkie tajemnice
  5. Dziennikarka "Dzień Dobry TVN" prowadziła jeden z najbardziej żenujących odcinków programu w historii. Teraz po raz kolejny wkłada kij w mrowisko

Źródło: Portal ABC Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News