Rozkręcił test ciążowy. Zaniemówił, gdy zobaczył co jest w środku

Rozkręcił test ciążowy. Zaniemówił, gdy zobaczył co jest w środku Źródło: foone Twitter.com

Mężczyzna był ciekawy, czy test ciążowy faktycznie zawiera w swoim wnętrzu rzeczy, o których słyszał plotki, dlatego zdecydował się zaspokoić swoje pragnienia. Kupił urządzenie, po czym rozebrał je, a wszystko udokumentował i wrzucił na Twittera. To, co ustalił, sprawi, że wiele osób może być w sporym szoku.

Test ciążowy to przedmiot powszechnie dostępny. Kupić go można w każdej aptece i jest pierwszym krokiem potwierdzającym lub zaprzeczającym ewentualnej ciąży. Jeden z internautów postanowił podzielić się ciekawymi ustaleniami. Zajrzał do środka tego małego urządzenia i nie wierzył w to co znalazł.

Co skrywa w sobie test ciążowy?

Test ciążowy przez lata ewoluował. Nie jest już tak prostym urządzeniem jak kiedyś, a producenci prześcigają się w tym, aby zaoferować starającym się o dziecko jak najbardziej wiarygodny wynik. Dodatkowym atutem jest możliwość potwierdzenia ciąży w jak najwcześniejszym stadium. Użytkownik posługujący się nickiem rolne zdecydował się pokazać co znalazł po tym jak zdjął plastikową powłokę tego powszechnego urządzenia. Jego ustalenia są całkiem zaskakujące.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rozebrał test ciążowy na części pierwsze

Każdy swój krok dokładnie dokumentował i cały przebieg tego procesu oglądać można na jego profilu na Twitterze. Po zdjęciu plastikowej otoczki jego oczom ukazał się mały procesor. Na tapecie wylądował najpopularniejszy w Stanach Zjednoczonych test Clearblue. W Polsce kosztuje on około 30 złotych. Jak się okazuje, to niepozorne urządzenie ma w środku procesor, baterię, mały ekran LCD i pamięć RAM.

Zaskakujące jest skomplikowanie tak małego systemu, który służy do zbadania jedynie próbki moczu. Procesor, na jakim pracuje test ciążowy, to 8-bitowy mikrokontroler Holtek, który w zależności od konfiguracji baterii, taktuje 4 lub 8 MHz. Spekulacje, jakie zostały wysnute przez foonego po odkryciu jak wygląda wnętrze testu, dają do myślenia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje legendarny komentator, przegrał z okropną chorobą

Prosty test ciążowy bardziej skomplikowany niż komputer?

Jak podaje serwis Interia, ciekawski użytkownik Twittera stwierdził, iż istnieje prawdopodobieństwo, że test ciążowy, jako urządzenie jest "prawdopodobnie szybszy od podstawowych I/O niż procesor obecny w oryginalnym komputerze IBM". To pokazuje jak wielką drogę przeszliśmy i jak szybko nowoczesna technologia staje się przestarzała. Z drugiej strony ukazuje marnotrastwo zasobów, skoro tak proste - i jednorazowe - urządzenie, jakim jest test ciążowy, zawiera tak skomplikowane mechanizmy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pojawił się mandat, o którym wie bardzo niewielu. Trzeba się przygotować
  2. Ziemia ma tak naprawdę 16 lat. Astronomowie potwierdzają
  3. Widzowie TVP nie mieli o niczym pojęcia. Wyciekło nagranie zza kulis Festiwalu w Opolu
  4. Polacy nie wytrzymali, wystarczyło jedno zdjęcie Rydzyka. Niewiarygodne, co się stało
  5. Alicja Majewska została bardzo przykro potraktowana w Opolu. Mało kto miał pojęcie o incydencie sprzed lat
  6. Dodajesz cukier do ogórków kiszonych? Nawet szczypta potrafi zdziałać niebywałe cuda

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News