Domowy test na koronawirusa, który trwa 10 sekund? Absurdalny i niebezpieczny mit krąży po sieci

Domowy test na koronawirusa, który trwa 10 sekund? Absurdalny i niebezpieczny mit krąży po sieci Źródło: Pixabay DarkoStojanovic

Trwający 10 sekund, domowy test na obecność koronawirusa oczywiście nie istnieje. W napływie informacji pojawia się wiele niesprawdzonych i nieprawdziwych wiadomości. Niestety, niektóre z nich mogą też wyrządzić wiele szkód. Dlatego obalamy dla was absurdalne mity.

Test na obecność wirusa SARS-CoV-2, który można zrobić w domu lub prośby o pieniądze rozsyłane przez Ministerstwo Zdrowia - to tylko, niektóre z fałszywych informacji krążących w sieci. Panika wywołana pandemią jest dobrą okazją dla osób, które w tym czasie chcą zarobić na nieprawdziwych wiadomościach lub po prostu wywoływać strach w społeczeństwie.

Wśród napływu fake newsów znalazł się także domowy test koronawirusa. Ma trwać 10 sekund i był banalnie prosty, możliwy do wykonania przez każdego obywatela. Niestety to tylko kropla w morzu fałszywych informacji, których w internecie pojawia się coraz więcej. Większość z nich jest po prostu absurdalna, jednak niektóre, mogą okazać się też szkodliwe. Dlatego ważne jest, by obalić największe mity, jakie powstały w ostatnim czasie na temat wirusa SARS-CoV-2.

Domowy test na obecność koronawirusa to tylko jeden z mitów

Test koronawirusa, rzekomo opracowany przez tajwańskich naukowców, to perła wśród absurdów, jakie obecnie możemy znaleźć w sieci. Pojawili się internauci, którzy twierdzili, że wystarczy wstrzymać oddech na 10 sekund, aby dowiedzieć się, czy jesteśmy zarażeni niebezpiecznym patogenem. Jeśli wytrzymaliście bez poczucia dyskomfortu, najprawdopodobniej jesteście zdrowi. Oczywiście nie istnieje żadna domowa metoda na potwierdzenie zakażenia koronawirusem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie tylko domowy test na obecność SARS-CoV-2 może budzić politowanie. Internauci co jakiś czas dzielą niepotwierdzonymi informacjami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. W dobie pandemii koronawirusa, niestety pojawia się ich coraz więcej. W mediach społecznościowych pojawił się mit, mówiący o tym, że picie ciepłej wody i alkoholu zabija wirusa, co także nie jest prawdą. Przed zakażeniem nie chroni również branie witaminy C - takie fake newsy też stają się popularne.

Dzisiaj grzeje: 1. Najnowsze dane o chorych na koronawirusa Polakach. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało porażające dane

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Skoro już wiemy, że nie istnieje żaden domowy test na potwierdzenie koronawirusa, pora obalić kolejny mit. Część osób otrzymało dziwną wiadomość, którą rzekomo rozsyłało Ministerstwo Zdrowia. Instytucja miała prosić Polaków o wsparcie finansowe. Powód jest oczywisty - środki na walkę z pandemią w kraju. Oczywiście to kolejny fake news. Ministerstwo zdrowia nigdy nie apelowało do obywateli o pieniądze. Zalecamy, abyście nie opierali swojej wiedzy na niepotwierdzonych informacjach i korzystali jedynie z wiarygodnych źródeł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa
  2. Koszmarna śmierć byłego mistrza kraju. Zmarł w bardzo młodym wieku, osierocił malutką córeczkę
  3. Oszacowano, ile w Polsce będzie zarażonych. Liczby mogą niektórych przerażać
  4. Premier Morawiecki podejmie niebawem ważną decyzję. Chodzi o nasze dzieci
  5. Mama zrobiła zdjęcie swojemu dziecku w ramionach ojca. Zlinczowali ją w sieci, wszystko przez jedną rzecz
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

źródło: gazeta.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News