21 czy 74? Jeśli widzisz jedną z tych liczb, masz powody do zmartwień

21 czy 74? Jeśli widzisz jedną z tych liczb, masz powody do zmartwień Źródło: Papilot

Test nie wydaje się skomplikowany, lecz po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, iż to właśnie w prostocie tkwi siła. Rzucenie okiem na koło wypełnione kolorowymi kropkami może dać ci odpowiedzi odnośnie stanu zdrowia. Warto poświęcić na to chwilę swojego czasu. Dostrzegasz liczbę 21 czy 74? Jedna z nich wróżyć może rychłą wizytę u lekarza.

Test jest znany wszystkim, którzy mieli tę wątpliwą przyjemność skorzystania z pomocy okulisty. Kiedy wzrok się pogarsza to pierwsze kroki powinniśmy skierować właśnie do gabinetu lekarza, jednak nie wszyscy wiedzą, że borykają się z problemami. Ten prosty test pozwoli wam sprawdzić, czy macie powód do zmartwień.

Spójrz na obrazek, ten test obnaży twoje wady

Test nie należy do najbardziej skomplikowanych i nie będzie sprawdzać wasze spostrzegawczości czy inteligencji. Jeśli jesteście miłośnikami łamigłówek to zapraszamy do skorzystania z bogatej listy zagadek dostępnych na naszym serwisie, jednak tym razem sprawa jest zdecydowanie bardziej poważna niźli zwykłą rozrywka. Spójrz na obrazek widoczny powyżej i odpowiedz jaką liczbę widzisz. To co powiesz jest zdecydowanie bardziej znaczące niż mogłoby ci się wydawać. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

21 czy 74? Jaką liczbę widzisz? 

Widoczna tarcza z kolorowymi kropkami to tak zwany test Ishihary. Serwis Papilot, który zamieścił grafikę przypomina, że problem jaki można odkryć dzięki próbie odpowiedzenia na to jaka liczba widoczna jest na obrazku, dotyczy aż 8 proc. mężczyzna oraz jedynie 0.5 proc. kobiet. 

Jeśli patrząc na grafikę widzisz liczbę 74 to gratulujemy, nie masz powodów do obaw, gdyż jest to jedyna poprawna odpowiedź. Niestety w zdecydowanie gorszej sytuacji znajdują się osoby, które widzą liczbę 21, lub nie widzą niczego. Niezwłocznie powinni udać się na konsultację do okulisty, problem jest naprawdę spory i może znacząco wpływać na jakość życia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Tragiczna śmierć

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Emerytury i renty będą zawieszane. Ważny komunikat ZUS do wielu Polaków

Prosty test zdradzi czy masz problemy ze wzrokiem. 

Gdy według ciebie test pokazuje liczbę 21 to najprawdopodobniej cierpisz na dichromatyzm lub trichromatyzm. Pierwsza przypadłość charakteryzuje się nierozpoznawaniem barwy zielonej lub czerwonej, natomiast trichromatyzm to obniżona percepcja nasycenia obu tych kolorów. W przypadku, gdy nie widzimy nic test zdradza nam, iż należymy do grupy osób cierpiących na całkowitą niezdolność do nierozpoznawania barw, czyli monochromatyzm. W każdym momencie, gdy zaobserwujemy u siebie jakiekolwiek nieprawidłowości w postrzeganiu otoczenia należy udać się na konsultację do lekarza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przeszłość Dagmary Kaźmierskiej z "Królowych życia" daje do myślenia. Mroczne sekrety
  2. Pszczoły mają lek na nowotwory. Zaskakujące wnioski naukowców
  3. Kobieta porzuciła swoją niepełnosprawną córeczkę. Po 20 latach zobaczyła w telewizji rzecz, która odebrała jej mowę
  4. Tuż po narodzinach dziecko znalazło się w rękach matki. Kobieta zobaczyła, co maluch ma w buzi i zamarła
  5. Choroba okazała się nie do pokonania. Po wyczerpującej walce zmarł polski polityk
  6. Zbiory popularnego polskiego piosenkarza zachwycają. Nikt nie podejrzewał, że uwielbiany artysta w wolnych chwilach zajmuje się ekologicznymi uprawami

Źródło: Papilot

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News