To już koniec niezwykle popularnego supermarketu? Polskie prawo go wykańcza

To już koniec niezwykle popularnego supermarketu? Polskie prawo go wykańcza

Tesco jest brytyjską marką, która weszła na nasz rynek ponad dekadę temu. We wrześniu tego roku gigant zdecydował się zamknąć 13 sklepów. Czy sklep zniknie z Polski?

Tesco jest jednym z najpopularniejszych dyskontów w Polsce. Nieprawdopodobna liczba sklepów wskazuje, że rodacy chętnie korzystają z promocji brytyjskiej sieciówki. Okazuje się jednak, że firma odnotowuje dramatyczne spadki finansowe.

Tesco upada. Czy firma zdecyduje się wycofać sklepy z Polski?

Dave Lewis - prezes dyskontu zapowiedział w rozmowie z Reutersem, że rozważa wycofanie sklepów z Polski. W związku z wprowadzeniem nowego prawa dotyczącym sprzedaży w wybrane niedziele, okazuje się, że Tesco odnotowało 3,5 procentowy spadek w stosunku do poprzedniego roku. - Na razie mamy plan naprawczy i na nim jesteśmy skoncentrowani - powiedział Lewis Reutersowi. W związku z wieloma czynnikami, do których zaliczyć należy przede wszystkim ustawę o niedzielach wolnych od handlu, zarząd sklepu chciałby sprzedać je innej firmie. Jak podają, jest to jednak wciąż Plan B. Na początku prezes zakłada poprawę sprzedaży na podstawie działań marketingowych. Niewykluczone jest, że wkrótce będą zamykane następne sklepy. We wrześniu pracę miało stracić ponad 2000 pracowników.

Zakaz handlu w niedzielę - kto stracił?

Rząd zauważył, że niedawno wprowadzony zakaz handlowy w niedziele nie przyniósł dramatycznych spadków sklepom. Jednak analitycy ostrzegają, że najbardziej ucierpiały galerie handlowe, kawiarnie oraz kina. To właśnie te obiekty straciły dochody o niemal 3 procent w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Okazuje się, że Polacy nie kupują mniej. Znajdują sposoby, aby pomimo zakazu handlu zaopatrzyć się w niezbędne produkty. Częściej odwiedzane są małe sklepy. Niedawno dotarły do mediów informacje o upadku innego dużego supermartketu. Chodziło o sieciówkę "Piotr i Paweł". Klienci już wcześniej odnotowali, że półki świecą pustkami, a oni sami są zszokowani, gdy w delikatesach brakuje nawet podstawowych produktów. Wtedy prezes sieciówki wymijająco zaznaczał, że chodziło o problem z zaopatrzeniem. Okazuje się jednak, że marka upadła. Istniejącą od 2003 roku sieć sklepów przejęło w czerwcu Jeronimo Martins Polska, właściciel popularnej Biedronki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przełomowa decyzja Lidla. Jutro wszyscy to kupią
  2. Tą promocją Lidl mocno wyprzedził konkurencję! Klienci oszaleli na jej punkcie
  3. Biedronka pobiła konkurencję na łeb! 500 plus na dziecko w całej Polsce
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News