TESCO wychodzi z Polski. Zamykają kolejne hipermarkety

TESCO wychodzi z Polski. Zamykają kolejne hipermarkety Źródło: fot. facebook/TESCO

Tesco jest jedną z największych sieci supermarketów w Europie, liczne filie ma oczywiście również i w naszym kraju. Polacy uwielbiają kupować tam zarówno produkty spożywcze, jak i odzież czy elektronikę. Niedawno pojawiły się głosy, że Tesco chce wycofać się z Polski, a teraz zarząd zadecydował o zamknięciu sklepów. 

Tesco oficjalnie potwierdziło już, że brytyjska sieć sklepów będzie w najbliższym czasie zamykać swoje filie w naszym kraju. Do tej pory w Polsce działało ponad 400 obiektów, a w tej liczbie mieściły się zarówno sklepy wielkopowierzchniowe, jak i małe oddziały połączone ze stacjami benzynowymi. Niedawno pojawiły się plotki, że koncern chce się całkowicie wycofać z Polski, a ostatnia oficjalna decyzja o pierwszych likwidacjach może być wprowadzaniem tego planu w życie.

Hipermarkety Tesco w Polsce

Brytyjska sieć handlowa rozpoczęła swoją ekspansję na nasz kraj ponad 20 lat temu. Wszystko zaczęło się od zakupu w 1995 r. sklepów Minor, Madex oraz Savia, których Tesco użyło do zbadania polskiego rynku oraz zapoznania się z jego specyfiką. Dwa lata później powstało Biuro Główne Tesco, a niedługo potem otworzono pierwszy hipermarket - już pod oficjalną nazwą firmy - który mieścił się we Wrocławskich Bielanach. Od tego czasu w naszym kraju narodziło się już ponad 400 sklepów oraz trzy Centra Dystrybucyjne. Od 6 lat dostępna jest także usługa Ezakupy Tesco, pozwalająca Polakom zamawiać produkty przez internet, jednak możliwe to jest jedynie w 32 hipermarketach. Szacuje się, że kapitał filmy wynosi ponad 3 mld zł.

Tesco wychodzi z Polski

Od dawna słychać plotki o tym, że sieć supermarketów Tesco planuje wycofać się z naszego kraju. Teraz pojawiła się oficjalna decyzja zarządu firmy, według której ma dojść do zamknięć sklepów. - Decyzja o zamknięciu sklepu nigdy nie jest łatwa. Stale analizujemy model pracy i wyniki naszych sklepów, by mieć pewność, iż nasz biznes osiąga określony próg rentowności i spełnia oczekiwania klientów. Tak działo się przez ostatnie lata i będzie dziać się nadal. Likwidacja nierentownych sklepów jest bowiem stałym elementem procesów biznesowych w firmie handlowej - komentował sprawę Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska. Do tej pory potwierdzono likwidację 13 sklepów na terenie naszego kraju, które przynoszą straty. Szacuje się, że grozi to likwidacją 2200 stanowisk pracy. Początkiem roku zamknięto już 18 placówek, lista zatem się powiększa. Co prawda prezes Tesco na Europę Środkową, Matt Simister uspokaja, że firma nie wycofa się z Polski całkowicie, a nasz kraj wymienia jako niezwykle istotny, jednak statystyki pokazują, że liczba dostępnych sklepów przez ostatnie lata bezustannie spada. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Ogromne problemy polskiej sieci sklepów. Straszą pustymi pułkami
  2. Eskorta Dudy taranowała wszystko na swojej drodze. Pędzili jak szaleni
  3. Dramat! Nie żyje gwiazda Mam Talent, fani w rozpaczy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News