Tesco rozdaje Polakom po 2,5 tysiąca złotych. Ale nie ma się z czego cieszyć

Tesco rozdaje Polakom po 2,5 tysiąca złotych. Ale nie ma się z czego cieszyć

Tesco to jedna z największych i najbardziej popularnych sieci sklepów w Polsce. Biorąc pod uwagę pozycję giganta na rynku, może on sobie pozwolić na dosyć niecodzienne ruchy. Najnowszy pomysł włodarzy sieci zakłada rozdawanie po 2500 złotych Polakom. Niestety, Ci ludzie nie mają się z czego cieszyć.

Tesco zakomunikowało niedawno, że przez zakaz handlu w niedziele będzie musiało poczynić daleko idące zmiany w polityce prowadzenia swoich sklepów. Nie dotkną one jednak konsumentów, a pracowników. W związku z planowaniem likwidacji 13 sklepów pracę straci ponad 2000 osób.

Tesco rozdaje po 2500 złotych

W związku z planami zlikwidowania kilkunastu placówek prawdopodobne zwolnienia będą dotyczyć aż 2200 stanowisk pracy. Jest to przeogromna liczba, ale jak zapowiedział dyrektor sieci sklepów, Tesco zamierza pomóc wszystkim osobom żegnającym się z firmą. - Zaoferujemy pełne wsparcie koleżankom i kolegom, którzy będą zmieniać swoje stanowiska pracy bądź opuszczą firmę. Pragnę podziękować wszystkim osobom, których dotyczyć będą ogłoszone zmiany, za wszystko co zrobili, pracując na co dzień dla naszych klientów - powiedział Martin Behan.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Słowa dyrektora zarządzającego zostały wcielone w życie. Niedawno pracownicy otrzymali szczegółową listę rzeczy wchodzących w skład pakietu wręczanego osobom, których etaty zostaną zlikwidowane. Pracownicy otrzymując wypowiedzenie umów o pracę mogą liczyć na dodatkowe jednorazowe świadczenie w wysokości 2500 złotych brutto. Warunkiem koniecznym do otrzymania pieniędzy jest podpisanie rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Przewidziane są również indywidualne nagrody za obecność w miejscu pracy. Należy zaznaczyć, że są to dodatkowe bonusy nie wchodzące w skład świadczeń wymaganych w takich sytuacjach od pracodawcy przepisami prawa. Oczywiście każdy pracownik w momencie zwolnienia dostanie również odprawę mogącą nawet osiągnąć wymiar trzymiesięcznego wynagrodzenia. Przewidziane są też rekompensaty za okres wynoszący tylke samo co okres wypowiedzenia danych pracowników.

Tesco pomoże zwolnionym pracownikom

Osoby zarządzające Tesco nie chcą, żeby dodatkowe pieniądze były jedyną formą rekompensaty dla pracowników, z którymi są zmuszeni się rozstać. Sieć zamierza również wprowadzić politykę oferowania zwalnianym pracownikom alternatywnych stanowisk pracy w okolicznych sklepach. Dodatkowo zwolnione osoby utrzymają przez jakiś czas prawo do dalszego korzystania z niektórych pozapłacowych benefitów. Zostaną im również sprezentowane specjalne pakiety informacyjne, które mają ułatwić poruszanie się na rynku pracy. Firma twierdzi też, że wszystkie elementy pomocy zwalnianym osobom zostały skonsultowane ze związkami zawodowymi. W znacznej większości przystały one na propozycje sieci sklepów. Podobno firma chce zrobić wszystko, aby ograniczyć liczbę zwolnionych pracowników. ZOBACZ TAKŻE
  1. Mieszkasz w Polsce, chcesz dostawać niemiecką emeryturę? Jest na to prosty sposób 
  2. Masa właśnie wywołał burzę roku! Znane polskie celebrytki oddawały się za pieniądze 
  3. Rewolucja w mieszkaniówce! Wszyscy za to zapłacą 
Następny artykuł