Ulubiony i najtańszy gigant musi zamknąć sklepy w Polsce

Ulubiony i najtańszy gigant musi zamknąć sklepy w Polsce

Tesco, Lidl i Biedronka to ulubione sklepy Polaków. Ceny są w nich najniższe, choć czasem kuleje jakość niektórych produktów. Jednak regularne hitowe promocje, premiery, urozmaicony asortyment oraz mega okazje wynagradzają wszystko klientom. Stało się jednak coś, czego nie spodziewał się nikt. Niestety gigant musi wycofać się z Polski.

Tesco, Biedronka oraz Lidl prowadzą bezustanną rywalizację. Polska jest ogromnym rynkiem i nikt nie chce odpuścić. Sklepy te weszły na taki poziom konkurencji, że każdy szczegół się liczy. Dlatego niebagatelną rolę odgrywają marketingowcy i ich pomysły. Wspomniane giganty rywalizują na wielu płaszczyznach. Takich jak jakość produktów, cena, bogactwo asortymentu, premiery, reklama.

Tesco, Lidl i Biedronka. Sklepy zaostrzają rywalizację

Teraz okazuje się, że Tesco przegrywa tę rywalizację. I to znacząco. Wobec czego Lidl oraz Biedronka triumfują i przejmują rynek. Drastycznie spadła sprzedaż w sieci Tesco. Zdaniem ekspertów wszystkiemu winne są niehandlowe niedziele. Internauci jednak przypominają, że gigant miał spadki jeszcze przed wejściem w życie ustawy o zakazie handlu w niedziele. Polska jest jedynym państwem w regionie, w którym sieć zanotowała taki spadek. Sprzedaż w naszym kraju obniżyła się o 3,5%. Trzykrotnie więcej niż w innych państwach regionu. W związku z powyższym Tesco musiało zamknąć w 2018 roku już 18 sklepów. A do końcu roku planuje zamknąć kolejnych 13. W innych państwach naszego regionu Brytyjczycy zamknęli tylko 2 sklepy swojej sieci.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W związku z powyższym wniosek jest prosty. Brytyjska sieć przegrywa walkę o polskiego klienta. Polacy mają bowiem coraz większe wymagania. Tymczasem Lidl i Biedronka doskonale potrafią się w nie wstrzelić. W przeciwieństwie do Brytyjczyków trafiają z najnowszymi promocjami i cieszą się z sukcesów marketingowych. Choć niektórzy próbują jeszcze przekonywać, że ostatnie decyzje sieci mają związek ze zwykła restrukturyzacją. To faktem jest, że Tesco zamknęło w ostatnim czasie mnóstwo sklepów i planuje zamknięcie kolejnych.Najlepsze newsy dnia:

  1. Napad na Arkadiusza Milika! Bandyci wycelowali mu pistolet w głowę
  2. Nie żyje prokurator, który zajmował się katastrofą smoleńską. Tragiczna śmierć
  3. Klienci wściekli na promocję Biedronki! Miało być taniej, a wyszło dużo drożej
Źródło: money.pl Następny artykuł