Wiemy kto przejmie sklepy TESCO
Wikimedia Commons/Omen600606/GNU
Oktawian Góral - 18 Czerwca 2020

Wiemy, kto przejmie sklepy TESCO w Polsce. Kiedy pojawią się nowe sklepy?

Brytyjskie TESCO oficjalnie i ostatecznie wycofuje się z Polski. Zapadła decyzja urzędów antymonopolowych, w tym polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Wiemy, kto przejmie cały majątek TESCO nad Wisłą. Poznaliśmy też kwotę transakcji. Dowiadujemy się,, że sklepy nie były tak dużo warte.

TESCO w Polsce od dawna mierzy się z ogromnymi problemami. Zwyczaje zakupowe Polaków zmieniały się na przestrzeni lat - po wielki zachwycie ogromnymi hipermarketami w latach 90. XX-wieku, dzisiaj zdecydowanie chętniej od gigantycznych sklepów wybieramy mniejsze sklepy osiedlowe, a także markety. Dodatkowo TESCO ze swoim scentralizowanym planem biznesowym przegrało walkę, którą toczą Biedronka i Lidl. Gwoździem do trumny sieci stały się niehandlowe niedziele.

Nie żyje muzykMedia podały smutne wiadomości, świat pogrążył się w żałobie. Nie żyje uwielbiany muzykCzytaj dalej

TESCO od lat redukuje swój biznes w Polsce. Począwszy od 2018 roku sklepy tej marki były likwidowane lub sprzedawane. Dotychczas miejsce Brytyjczyków najczęściej zajmowali Niemcy i ich sieć Kaufland. Dzisiaj potwierdziła się informacja o sprzedaży kolejnych sklepów. Tym razem pod młotek poszło 301 hipermarketów tej sieci. Wiemy kto i za ile przejmie powierzchnie, centra logistyczne oraz pracowników.

W co się zmieni TESCO?

TESCO ogłosiło sprzedaż biznesu w Polsce firmie Salling Group. Ta od kilku lat prowadzi w Polsce już swoje sklepy pod szyldem Netto. Transakcja została zatwierdzona przez urzędy antymonopolowe zarówno w Warszawie, jak i w Brukseli. Pochodząca z Danii sieć stanie się właścicielem 301 sklepów, centrów logistycznych, centrali spółki oraz przejmie ponad 7 tysięcy pracowników. Operacja zmiany szyldów powinna zakończyć się w ciągu 18 miesięcy.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Ślub - siostra panny młodejNagle siostra panny młodej podeszła do ołtarza. Nie mieści się w głowie, co pan młody zrobił na oczach wszystkich gościCzytaj dalej

Okazuje się, że brytyjska sieć nie ma dużej wartości rynkowej nad Wisłą. Duński potentat rynku handlu detalicznego odkupił majątek oraz zobowiązania pracownicze za kwotę 819 milionów złotych. Umowa powinna zostać ostatecznie sfinalizowana w IV kwartale 2020 roku. 

- Zauważyliśmy znaczny postęp w naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal widzimy wyzwania rynkowe w Polsce. Dzisiaj ogłoszona transakcja pozwala nam skoncentrować się w regionie na naszej działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową z dobrymi perspektywami wzrostu oraz osiągamy marże, przepływy pieniężne i zwroty, które są istotne dla Grupy - powiedział Dave Lewis, dyrektor generalny Tesco, cytowany w komunikacie przez Business Insider.

Netto wchodzi do wielkiej wojny z Biedronką i Lidlem

Najpóźniej pod koniec 2021 roku wszystkie sprzedane sieci TESCO staną się sklepami Netto. W ten sposób duńska sieć zbliży się do dwóch największych rywali - Lidla i Biedronki. Jeżeli Netto nie zdecyduje się na otwieranie innych sklepów poza tymi przejętymi będzie ich posiadała łącznie 687 placówek handlowych. Lidl dzisiaj ma 720 marketów w Polsce. Biedronka w styczniu otwierała 3000 sklep.

- Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie - mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska w komunikacie przytoczonym przez Business Insider

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została wykorzystana przez 4 chłopaków. Po 2 latach jej mama zagląda do łazienki i odkrywa przerażającą prawdę
2. GIF wycofał leki, które stosują tysiące Polaków. Koniecznie sprawdźcie, czy nie macie ich w domu

W posiadaniu TESCO w Polsce pozostanie 19 sklepów. TESCO ma w nich "dążyć do realizacji wartości", jednak bez centrów logistycznych i centrali może to być trudne. A Wy lubiliście TESCO? Będzecie robić zakupy w nowych sklepach Netto?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Treść słów kucharza poraża. Polacy się wściekną, chodzi o 200 zł za rybę nad morzem
  2. Anna Lewandowska skompromitowała się na Instagramie. Co za wpadka, Robert nie będzie zadowolony
  3. Tata zamknął córkę w samochodzie i poszedł do pracy. Wrócił po 7 godzinach, niestety było już za późno
  4. Na jaw wyszła porażająca prawda o pogrzebie Jerzego Pilcha. Żałobnicy o niczym nie mieli pojęcia
  5. Gessler nie wytrzymała, nie mogła dłużej milczeć. Wydała pilny apel
  6. Cuckold czyli nowy rodzaj zdrady. Kobiety nie mają o niej pojęcia

Bunkier satanistów na śląskuWeszli do bunkra, gdzie 20 lat temu spotykali się sataniści. W środku zobaczyli rzeczy, które woleliby zapomniećCzytaj dalej

Źródło: Business Insider

 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News