Tesco już niedługo zniknie z kraju? Inny gigant chce pochłonąć znaną sieć

Tesco już niedługo zniknie z kraju? Inny gigant chce pochłonąć znaną sieć Źródło: Fot. Wikipedia

Tesco wycofuje się z polskiego rynku. Sklepy powoli wykupuje inny, bardzo dobrze znany w Polsce gigant. Sklepy brytyjskiego olbrzyma mogą zniknąć z polskich ulic. Szykuje się rewolucja wśród supermarketów

Tesco może na dobre zniknąć zarówno z polskich ulic, jak i z supermarketowego rynku? To wszystko za sprawą międzynarodowej grupy Schwarz, do której należy m.in. sieć Kaufland. Został już złożony wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) - Kaufland chce nabyć powierzchnie marketowe obecnie należące do Tesco Polska.

Tesco może zniknąć z polskiego rynku?

Odpowiedni wniosek Kaufland Polska Markety pojawił się w UOKiK 30 sierpnia. Zgłosił się w sprawie nabycia części mienia spółek Snowfinch 19 II oraz Zodiac - czyli właścicieli sieci Tesco. Na razie chodzi o kilka lokalizacji: w Gdańsku przy ul. Cienistej 30, w Krakowie przy ul. Wielickiej 259, w Warszawie przy ul. Stalowej 60/64, we Wrocławiu przy ul. Długiej 37/47 oraz Lublinie przy ul. Orkana 4.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Proces jest wieloetapowy i jeszcze trochę potrwa, ale to kolejny, wyraźny sygnał, że czas żegnać się z brytyjskim supermarketem. Zaczęło się od zamykania części sklepów i zwolnień grupowych, teraz przyszedł czas na przekazanie mienia w inne ręce. Podobno zwolnienia były zaskoczeniem dla pracowników.

- Jesteśmy zaskoczeni tą informacją, nic nie wskazywało na taki ruch - powiedziała Elżbieta Jakubowska, szefowa NSZZ "Solidarność" w Tesco.

Tydzień później odbyły się konsultacje ze związkowcami. W samym centrum logistycznym w Poznaniu zatrudnione było około 200 osób. Centrum było jednym z najnowocześniejszych tego typu ośrodków w Polsce - otworzone w 2016 roku stanowiło swego rodzaju "chlubę Tesco".

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarny piosenkarz choruje na ostrą białaczkę. Trafił do szpitala, wydał łamiące serce oświadczenie

2. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

Kim jest grupa Schwarz, która przejmuje kontrolę nad sklepami należącymi wcześniej do Tesco? To właściciele m.in. Lidla i Kauflandu, ale to sklepy tej drugiej sieci mają dominować na miejscu dawnych hipermarketów  Tesco. 

Snowfinch 19, do którego należy Tesco, jest częścią grupy 4fi której działalność skupia się na bezpośrednich inwestycjach w akcje i obligacje, nieruchomości, venture capital oraz na prowadzeniu siłowni. W tej chwili grupa 4fi nie prowadzi działalności gospodarczej na terenie Polski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy w Szwecji okradają Polaków. Bezczelna metoda
  2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie
  3. Znany polski aktor wywołał kontrowersje na pogrzebie Staraka. Uwaga! TVN wyemitowała materiał odkrywający prawdę o artyście
  4. Chciał tylko pojechać hulajnogą. Polsat poinformował o okropnej śmierci
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

źródło: wp

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News