Tesco zniknie z polskich miast? Chce je przejąć inny gigant

Tesco zniknie z polskich miast? Chce je przejąć inny gigant Źródło: Wikipedia/ C41n

Tesco powoli zmniejsza liczbę swoich sklepów w Polsce. Niewykluczone, że zastąpi je inna, znana marka. Taki scenariusz można założyć na podstawie wniosku, który niedawno wpłynął do UOKiK.

Tesco w ostatnim czasie zmienia swoją strategię - wielkopowierzchniowe sklepy tej sieci znikają powoli z polskich miast. Ma to rzekomo związek z doniesieniami o problemach finansowych, z jakimi zmaga się brytyjski gigant w Polsce. Nie jest jeszcze pewne, w jakim kierunku podąża Tesco - czy całkowicie wycofa się z naszego kraju, czy pozostanie w zmienionej, okrojonej formie. Faktem są zwolnienia i wystawienie części placówek na sprzedaż. Nie jest wykluczone, że część sklepów przejmie inna, wielka marka.

Tesco znika, a Kaufland zajmuje jego miejsce?

Wiele wskazuje na to, że konsumenci wciąż będą mogli robić zakupy w tym samym miejscu, lecz już w sklepie funkcjonującym pod zmienioną nazwą. Istniejące dotychczas supermarkety Tesco wkrótce mogą się zmienić na Kaufland.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek dotyczący nabycia powierzchni handlowych, z których obecnie korzysta Tesco, a oficjalnie - spółki Snowfinch 19 II oraz Zodiac. Wniosek wpłynął 30 sierpnia, UOKiK proceduje sprawę.

Dokument ma dotyczyć wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych, które znajdują się w Krakowie (ul. Wielicka 259), w Warszawie (ul. Stalowa 60/64), we Wrocławiu (ul. Długa 37/47), w Lublinie (ul. Orkana 4), oraz w Gdańsku (ul. Cienista 30).

Wygląda więc na to, że okrojona obecność Tesco może stać się początkiem ekspansji Kauflandu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kaufland należy do rodziny Lidla

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz, w szeregi której wchodzi także inna popularna sieć sklepów, Lidl. Grupa, dzięki tym właśnie sieciom, zajmuje się głównie handlem detalicznym artykułów spożywczych i przemysłowych. Działa obecnie w ponad 30 krajach.

Dzisiaj grzeje: 1Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN

2. Twórcy Kiepskich "uśmiercą" Ferdka. Widzowie zobaczą pogrzeb

Teraz może wzbogacić się o szereg sklepów, które pozostawi Tesco. Brytyjska sieć chce przeprowadzić zmiany w jak najłagodniejszy sposób. Władze sieci deklarowały, że będą starały się wspierać pracowników zwolnionych ze swoich posad w sklepie, niewykluczone są oferty zatrudnienia na innych stanowiskach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiśniewski nie jest jedyny. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły FORTUNĘ
  2. Urodziła dziecko dla dziecka. 45-letnia kobieta zaszła w ciąże i urodziła swoje wnuka
  3. Śliczna gwiazda TVP o ślubie i dzieciach. Jej narzeczony ma 19 lat, są uwielbiani za kultowy serial
  4. Dieta aztecka szybko zyskuje coraz większą popularność. Dzięki niej można pozbyć się nadwagi w rekordowo krótkim czasie
  5. Mama odkryła, z kim jej dziecko pisze przez internet i zamarła. Kobieta aż trafiła do szpitala

Źródło: WP

Następny artykuł