Kolejne grupowe zwolnienia w dużej sieci supermarketów w Polsce. Uwielbiany dyskont już niedługo zniknie z naszego kraju?

Kolejne grupowe zwolnienia w dużej sieci supermarketów w Polsce. Uwielbiany dyskont już niedługo zniknie z naszego kraju? Źródło: Pixabay/ Marco Pomella

Tesco zapowiada kolejne zwolnienia. Brytyjska sieć supermarketów, która jest bardzo popularna w Polsce, zamierza pozbyć się dużej grupy pracowników. Znane są powody tych szokujących doniesień, a także szacunkowa liczba osób, które stracą pracę. Pracownicy mają się czego obawiać.

Tesco, to sieć sklepów, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Polaków. Głównie ze względu na jej szeroki asortyment i korzystne ceny. Wygląda na to, że supermarket szykuje się do kolejnych zmian kadrowych. Zapowiedziano, że duża grupa osób może stracić pracę

Tesco planuje zwolnienia pracowników

Tesco to jeden z najczęściej wybieranych sklepów przez Polaków. Ludzie chodzą tam na zakupy spożywcze, ale również po to, żeby nabyć odzież czy urządzenia elektroniczne. Wszechstronny asortyment jest gigantyczną zaletą tego sklepu. 

Sklep ogłosił ostatnio niepokojącą wiadomość. Wygląda na to, że duża grupa pracowników straci posadę. Jest to związane z likwidacją sklepów w niektórych lokalizacjach, ale także ze zmianami dotyczącymi kadry kierowniczej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tesco Polska oficjalnie poinformowało działający w firmie NSZZ "Solidarność" o planach przeprowadzenia kolejnych grupowych zwolnień. 

Tysiące osób straci pracę. Co dalej z siecią Tesco w Polsce?

Będą to kolejne cięcia kadrowe w firmie Tesco Polska. Sieć supermarketów tłumaczy, że jest to związane z planowanym zamknięciem czterech sklepów (W Rudzie Śląskiej, Nowym Sączu, Starogardzie Gdańskim i w Olsztynie). 

Dodatkowo zmienić się mają również struktury kierownicze w pozostałych hipermarketach. Będzie to prawdziwa rewolucja. Zwolnienia mają objąć maksymalnie 1300 osób zatrudnionych na stanowiskach podstawowych i 180 osób zajmujących kierownicze posady. 

Firma nie zamierza jednak porzucić pracowników i zostawić ich z niczym. Zapewnia, że w miarę możliwości znajdzie tym osobom inne zatrudnienie w jednostkach firmy. Przysługiwać im będzie również odprawa pieniężna. 

Rozpoczęły się już konsultacje ze związkami zawodowymi, które mają potrwać do 20 dni. Termin planowanych zwolnień jest bardzo bliski. Cała akcja ma zostać przeprowadzona od 24 czerwca do 31 lipca.

Niepokojące jest również to, że prawdopodobnie nie są to ostatnie zwolnienia w sieci Tesco. Być może kolejne hipermarkety będą zamykane. Nie wiadomo, czy nie jest to zapowiedź całkowitej likwidacji Tesco z polskiego rynku. To z pewnością zasmuciłoby Polaków, którzy codziennie robią zakupy w dyskoncie. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Julia Wieniawa już niedługo straci pracę! Sensacyjne doniesienia mediów, ogromne pieniądze w tle
  4. Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy
  5. Druzgocąca wiadomość z "Na wspólnej". Jeden z bohaterów nie żyje, nagła, niespodziewana tragedia
  6. Księżna Kate miała nietęgą minę. Nagle na balu pojawiła się kochanka Williama, szokujące doniesienia mediów

Źródło: Buissness Insider

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News