TESCO całkowicie wycofa się z Polski? Powodem mają być m.in. niedziele bez handlu

TESCO całkowicie wycofa się z Polski? Powodem mają być m.in. niedziele bez handlu

TESCO już jakiś czas temu ograniczyło liczbę swoich sklepów w Polsce, zapowiadano także liczne zwolnienia wśród personelu. Teraz okazuje się, że popularna sieć supermarketów może całkowicie wycofać się z naszego kraju. Wszystko przez olbrzymie straty.

Sklepy TESCO mogą wkrótce całkowicie zniknąć z Polski. Sieć, która obecna jest w naszym kraju od 24 lat, ponosi na naszym rynku coraz większe straty. To właśnie ma być powód decyzji władz TESCO o wycofaniu się z naszego rynku. 

TESCO zniknie z Polski całkowicie?

TESCO już od jakiegoś czasu zmniejsza ilość swoich sklepów w Polsce. Problemy finansowe mogą sprawić, że polski oddział zostanie sprzedany konkurencji, ale istnieje też możliwość, że dojdzie tylko do przemodelowania strategii biznesowej. Według agencji prasowej Bloomberg, rozmowy na temat TESO w Polsce dopiero się rozpoczęły, możliwy jest więc każdy scenariusz.

Odejście TESCO z Polski nie byłoby dla sieci pierwszym wycofaniem się z krajowego rynku. Wcześniej brytyjskie markety zniknęły z map Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Jeżeli podobnie będzie w przypadku naszego kraju, głównym tego powodem będzie najprawdopodobniej zakaz handlu w niedziele. Okazuje się, że wpłynął on mocno na finanse TESCO w Polsce. 

Wielkie straty w TESCO

Portal spidersweb.pl oszacował, że straty, jakie przynosi polski oddział TESCO, liczone są w kilkunastu milionach funtów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy miało to być 11 mln, a w 2019 roku strata może jeszcze wzrosnąć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Naturalnie wycofanie się sieci z Polski wiązać się będzie z utratą pracy dla wielu osób. Wiele zależy od tego, co stanie się z istniejącymi marketami - możliwe, że zostaną wykupione przez inne sieci, które zapewnią zatrudnionym ciągłość pracy. Póki co zagrożonych bezrobociem jest blisko 2000 osób zatrudnionych w sklepach i 231 z biura głównego.

Sklepy TESCO mają wkrótce zniknąć między innymi w Bydgoszczy czy Sosnowcu. W sierpniu Martin Behan, dyrektor zarządzający polskim oddziałem sieci, wypowiadał się tak:

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny wokalista. Zmarł po ciężkiej chorobie, opłakują go gwiazdy
2. Rozwiązała się wielka zagadka dot. obecności tajemniczej Ewy na motorówce Staraka. Prokuratura podała informacje

- Takie zmiany są częścią naszej pracy na rzecz poprawy konkurencyjności biznesu w Polsce i kontynuacją wcześniejszych pozytywnych doświadczeń z dopasowywaniem asortymentu i zmniejszaniem powierzchni największych hipermarketów. Najbliższe tygodnie to dla nas okres pełen wyzwań, wierzę jednak, iż nasi klienci docenią tę zmianę.

Najlepsze newsy dnia

  1. Kaufland wycofuje żel do mycia. Środek wywołuje ZAKAŻENIE!
  2. W dniu ślubu teściowa szepnęła jej coś na ucho. Panna młoda prawie zemdlała. Nic dziwnego - to było straszne
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję

Źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News