Masowe zwolnienia w Tesco. Ponad 2 tys. osób dostanie wypowiedzenie

Masowe zwolnienia w Tesco. Ponad 2 tys. osób dostanie wypowiedzenie Źródło: Wikipedia - C41n

Tesco cieszy się dobrą opinią wśród klientów, w związku z czym decyzja o masowych zwolnieniach może dziwić. Okazuje się jednak, że dotknie ona aż 2 tysiące osób. Z pewnością nie będą zadowolone również osoby, które regularnie decydowały się na zakupy w znanym sklepie.

Tesco cieszy się w Polsce doskonałą opinią. Sklep pojawił się w naszym kraju na początku XXI wieku i budował swoją markę, dzięki czemu obecnie może pochwalić się ogromną bazą klientów w całej Polsce. Ludzie nie ukrywają, że chętnie robią zakupy w sklepach znanej firmy, choć już niebawem może się to zmienić. Pojawiły się bardzo niepokojące informacje, które zasmuciły wielu Polaków.

Okazuje się, że 2 tysiące osób już niebawem straci pracę. Chodzi o pracowników firmy Tesco, którzy jeszcze do niedawna mogli liczyć na pracę w znanym sklepie, jednak teraz zanosi się na to, że sytuacja ulegnie drastycznej zmianie. Dowiedzieliśmy się, że władze firmy zadecydowały o masowych zwolnieniach, co zaniepokoiło wiele osób. 

Tesco liczy się z wielkimi zmianami

Wiemy, że 2 tysiące pracowników Tesco straci pracę na skutek zmiany polityki firmy. Sklep planuje zamknąć swoje placówki w kilku polskich miastach i zanosi się na to, że nie jest to koniec wielkich zmian. Jak się okazuje, na ten moment zamknięte mają zostać sklepy w czterech miastach, ale nie oznacza to, że nie doczekamy się kolejnych ważnych decyzji ze strony szefostwa.

Zamknięte zostaną sklepy w Żarach, Gliwicach, Rzeszowie i Tychach. Wszystko ma zostać sfinalizowane do końca października. Jaki jest powód takiej decyzji? Sieć sklepów chce skupić się na sklepach kompaktowych, czyli na mniejszych lokalach, które zazwyczaj znajdują się na osiedlach i w miejscach, które mijają tysiące ludzi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tesco ma nadzieje na spory zysk

Jak się okazuje, nie jest to koniec tego typu zwolnień. Kolejne osiem lokali może niebawem doczekać się zamknięcia. Wiele osób zastanawia się, co w tej sytuacji zrobić z tak dużą liczbą pracowników.

Okazuje się, że każdy z nich dostanie wypowiedzenie, ale również propozycję pracy w innym sklepie firmy w pobliżu. Internauci domyślają się jednak, że trudno będzie zadbać o to, by wszyscy pozostali na listach płac Tesco.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarna polska aktorka. Zmarła nagle, osierociła dwójkę dzieci. Fani są zdruzgotani
  2. Ujawniono zdjęcie 17-letniej Kingi Dudy z ojcem. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Prezydent jest prawie nie do poznania!
  3. Wiktoria Gąsiewska szaleje bez stanika. Gorące zdjęcie gwiazdy Rodzinka.pl w sieci
  4. Uczestnik "Milionerów" kpił sobie z Urbańskiego. Chwilę później stał się pośmiewiskiem całej Polski
  5. Tragedia na festiwalu Jurka Owsiaka Pol'and'Rock. Nie żyje mężczyzna, policja w akcji
  6. Nagła, niespodziewana wiadomość wstrząsnęła fanami. Nie żyje gwiazda serialu "Przyjaciółki"

Źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News