Żaneta i jej kuzynka będą rodzić w tym samym czasie. "Teściowa będzie porównywać nas matki, nasze dzieci"

Żaneta i jej kuzynka będą rodzić w tym samym czasie. "Teściowa będzie porównywać nas matki, nasze dzieci" Źródło: pexels.com/Juan Pablo Serrano

Teściowa ma skłonności do porównywania do siebie innych. Żaneta, która jest w ciąży, ma wyznaczony termin porodu prawie na ten sam dzień co jej kuzynka. Nie da rady wytrzymać narzekań i porównań "mamusi".

Teściowa lubi uprzykrzać innym życie. Kiedy ktoś plotkuje, jest pierwsza do oceniania i rozpowiadania otrzymanych poufnych wiadomości. Żaneta nie zniesie, kiedy "mamusia" znowu zacznie ją boleśnie porównywać do kuzynki.

Żaneta boi się, że teściowa zrobi jej z życia prawdziwe piekło

Ciąża dla Żanety powinna być czasem pełnym radosnego oczekiwania. Szybko radość zamieniła się w tonę zmartwień. Dowiedziała się, że jej kuzynka ma wyznaczony termin porodu prawie na ten sam dzień. Żaneta obawia się, że przez to jej specyficzna teściowa zacznie porównywać je obie jako matki. Szykuje się na sporą ilość stresu i nieprzyjemności.

- Wiem, że teściowa będzie porównywać nas matki, nasze dzieci, które szybciej chodzi, która zeszczuplała bardziej. Mam już za sobą jedną taka sytuacje, że kuzynka męża zaciążyła wtedy co ja. Teściowej nie zamykała się buzia. Ciągle paplała: "co tamta kupiła dla dziecka", "a jak tamta dłużej karmi piersią", "a jak tamtej dziecko wcześniej zaczęło chodzić, mówić", no wszystko dosłownie. Była nieustanna rywalizacja, tak żebym to ja wypadała na niekorzyść - skarży się ciężarna Żaneta.

Żaneta ma okropną mamę, nie wie jak ma cieszyć się macierzyństwem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Żaneta boi się, że ta sytuacja znowu się powtórzy i jest tego bardziej niż pewna. Wie, że jej "mamusia" nie będzie miała żadnych oporów, by ją ośmieszyć i poniżyć. Teściowa lubi porównywać ludzi i wytykać innym błędy. To rodzaj prawdziwej zazdrosnej plotkary. Żaneta nie wie, jak sobie radzić, dlatego dokładnie opisała swoją sytuację internautom. Oczekiwała porady lub potwierdzenia, że wcale nie wyolbrzymia swoich obaw.

Dzisiaj grzeje: 1. Ilu mężów miała Elżbieta Jaworowicz? Nigdy nie zgadniecie
2. Niestety, kolejny dramatyczny wieczór w Polsce. Nagły wybuch ognia na południu kraju

Jedna z kobiet dała Żanecie bezcenną radę. Najważniejsze, by dziecko było zdrowe i szczęśliwe, a rozwój jest kwestią indywidualną. Być może Żaneta powinna odciąć się od teściowej?

- Mnie tak gadają, że tamto dziecko już robi na nocnik, mówi i tak dalej. Ja powtarzam, że każdy rozwija się w swoim tempie. Głupio się tego słucha, to jakaś chora rywalizacja, ważne, żeby dziecko było zdrowe i szczęśliwe, a nie porównywanie. Najsmutniejsze co usłyszałam w takim porównywaniu, że oni tak bardzo cieszą się z ciąży, jakby nikt inny się nie cieszył z tego powodu. Chora jest taka rywalizacja i przechwalanki - napisała jedna z internautek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Panna młoda zatańczyła z tatą na weselu. Chwilę później goście nie mogli przestać krzyczeć, natychmiast wyciągnęli telefony
  2. Niechcący zjadła skórkę od banana, a efekt okazał się fenomenalny. Teraz robi to codziennie i każdemu poleca
  3. Herbata z imbirem ma niesamowite właściwości lecznicze. Odchudzanie i oczyszczanie to dopiero początek
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Nowy podatek zapłacą WSZYSCY! Ceny niemal najpopularniejszego produktu w kraju poszybują w górę

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News