Terroryści z ISIS przez przypadek... Odkryli jeden z nieodnalezionych 7 cudów świata!

Terroryści z ISIS przez przypadek... Odkryli jeden z nieodnalezionych 7 cudów świata! Źródło:

Terroryści z ISIS raczej nie należą do ludzi zafascynowanych kulturą i sztuką starożytnych kultur. Prawdę mówiąc to nie wydaje się, aby fascynowało ich cokolwiek, no może poza wysadzaniem się w powietrze i obcinaniem głów niewiernym. Przez przypadek dokonali jednak czegoś, co naukowcy próbowali zrobić przez setki lat.

Siedem cudów świata starożytnego to lista najbardziej widowiskowych budowli, które powstały w czasach antycznych. Aż do VI wieku naszej ery pełniła rolę swoistego przewodnika dla tych, którzy chcieli podróżować w celach turystycznych.

Piramida Cheopsa, Świątynia Artemidy w Efezie, Posąg Zeusa w Olimpii, Mauzoleum Halikarnaskie, Kolos Rodyjski, Latarnia morska na Faros i Wiszące Ogrody Semiramidy - z tej listy do dzisiejszych czasów zachował się jedynie pierwszy z cudów. Co do ostatniego natomiast, ciągle pojawiają się wątpliwości, czy w ogóle istniał.

Do naszych czasów nie zachował się żaden babiloński tekst opisujący ogrody Semiramidy, a piszący o nich greccy i rzymscy historycy prawdopodobnie nigdy ich nie widzieli. Zdaniem historyka sztuki, Noaha Charney'a jeśli ktoś faktycznie zobaczył i opisał ogrody, to był to Diodorus z Sycylii. Na podstawie jego opisu Charney twierdzi, że ogrody nie zostały zbudowane przez króla babilońskiego (do tej pory utrzymywano, że był to najpopularniejszy z nich - Nabuchodonozor II) a syryjskiego - Senneheryba.

Terroryści z ISIS, którzy wysadzili grobowiec Jonasza dokonali przełomowego odkrycia. Okazało się, że wzgórze, na którym znajdował się grobowiec proroka w rzeczywistości jest przysypanym pałacem Senneheryba, który nie widział światła dziennego od setek lat. To właśnie ten pałac miałby skrywać słynne ogrody. O ile bowiem nie istnieją dowody na istnienie ogrodów Semiramidy w Babilonie, to źródła historyczne mówią nam o bliźniaczo podobnej konstrukcji, którą w swojej stolicy zbudował właśnie Senneheryb.

Wydaje się więc, że wreszcie odnaleziono Wiszące Ogrody Semiramidy. Co więcej, nie dokonał tego żaden z europejskich archeologów, a islamscy terroryści.

źródło: salon.com

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News