Terminale płatnicze w kościołach
Unsplash Karl Fredrickson
Irmina Jach - 30 Listopada 2020

Czy w kościołach powinna być możliwość wpłacania na tacę kartą?

Terminale płatnicze stają się coraz popularniejsze. Wielu Polaków nie wyobraża sobie zakupów bez płatności bezgotówkowych. Minister Finansów uważa, że to rozwiązanie powinno zostać rozszerzone także o kościoły. Dzięki temu wierni mogliby przekazywać datki w wygodniejszy sposób. Uważacie, że to dobry pomysł?

Terminale płatnicze mogłyby rozwiązać problemy wiernych, którzy nie zawsze noszą przy sobie gotówkę. Płatność kartą jest szybsza i bezpieczniejsza pod względami epidemiologicznymi. Kościół jest w tej sprawie podzielony. Niektórzy księża uważają, że technologia mogłaby rozpraszać modlących się. Jednak nawet sam minister finansów zaapelował o to, aby kościoły wprowadzały możliwość płatności kartą.

Katastrofalna wiadomość z rodziny Bogumiły Wander. Informację o śmierci przekazała córka brata prezenterkiKatastrofalna wiadomość z rodziny Bogumiły Wander. Informację o śmierci przekazała córka brata prezenterkiCzytaj dalej

Terminale płatnicze w kościołach - jesteście za?

W kilku krakowskich kościołach przed kilkoma miesiącami zagościły ofiaromaty, które pozwalają na bezgotówkowe dary na rzecz parafii. Niektóre świątynie oferują również płatności online poprzez strony internetowe. W ten sposób można zamówić mszę lub intencję za zmarłych.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Zdaniem Tadeusza Kościńskiego brak możliwości przekazania datku na tacę za pomocą karty lub smartfona powoduje ogromne straty pieniężne. Ekspert ubolewa, że brak gotówki często nie pozwala mu na wręczenie datku na tacę. Terminale płatnicze - jego zdaniem - powinny znaleźć się w każdym kościele.

- W Polsce nie używam gotówki od około dwóch lat. Przyznam, że jest to problem, gdy idę do kościoła i nie mogę zostawić pieniędzy na tacy. Dlatego nakłaniam, aby Kościół też rozważył akceptacje płatności bezgotówkowych - mówił Minister Finansów.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Wielu Polaków zgadza się z Tadeuszem Kościńskim i przyznaje, że tego typu rozwiązanie poprawiłoby komfort wiernych. Co myślicie o tym pomyśle? Sprawdźcie również, jakie zmiany planowane są w tym roku w kolędowaniu księży.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News