Zamachy terrorystyczne dokonane przez muzułmanów ponownie zaktywizowały przeciwników islamu. Wśród nich jest szef Telewizji Republika Tomasz Terlikowski, który wzywa Europejczyków do powrotu do czasów krucjat. 

W piątek dokonano trzech zamachów terrorystycznych, z których minimum dwa były koordynowane przez Państwo Islamskie. Jeśli przyjąć, że również za trzecim stoi ISIS to spełnią się obawy, iż terroryści dochodzą powoli do perfekcji, jeśli chodzi o jednoczesne przeprowadzanie ataków w różnych częściach świata.

„Jeśli Europa ma przetrwać nie może opierać się na liberalnej demokracji, ale musi powrócić do religii, którą ją ukształtowała, czyli do chrześcijaństwa” – apeluje na łamach Frondy Tomasz Terlikowski.

„Islamiści zabijają Europę. Jedyną nadzieją pozostaje chrześcijaństwo. Męskie chrześcijaństwo czasów krucjat. Liberalna demokracja nie ma mocy” – dodał katolicki publicysta.

Szef Telewizji Republika wychodzi z założenia, że ustępstwa i brak reakcji ze strony Europy jedynie rozzuchwalą muzułmanów. Twierdzi, że Europa wycofuje się, ponieważ „straciła wiarę w życie wieczne i nie jest zdolna do sprzeciwu”. Według publicysty nikt nie chce oddać życia za „demokrację, hedonizm i nihilizm”. W zwycięstwo wiarę ma dawać chrześcijaństwo.

„Rekonkwista, czyli wielkie zwycięstwo Europy nad islamem, krucjaty, które były obroną chrześcijan przed muzułmanami nie byłyby możliwe bez wiary. I tą wiarę uczestników krucjat i rekonkwisty trzeba wskrzesić, jeśli Europa ma przetrwać, jeśli Stary Kontynent ma pozostać sobą. Bez niej jesteśmy skazani na zagładę. Tylko pod znakiem krzyża można pokonać półksiężyc” – przekonuje.

„Trzeba przestać się wstydzić wspaniałych kapłanów, którzy głosili apele o krucjaty, trzeba przestać potępiać rycerzy, którzy walczyli za Chrystusa” – zakończył Terlikowski.

Co o tym sądzicie?

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również