Terlikowski wysyła posłów do piekła za popieranie in vitro

Terlikowski wysyła posłów do piekła za popieranie in vitro Źródło:

Na czwartkowym posiedzeniu sejmu przyjęto ustawę o in vitro, na którą czekało wiele środowisk. Uchwalenie takiej ustawy nie spodobało się jednak wszystkim, w tym popularnemu publicyście katolickiemu, Tomaszowi Terlikowskiemu.

Sejm przyjął ustawę o in vitro, która zakłada, że z tej sztucznej metody zapłodnienia będą mogły korzystać osoby pozostające w związkach małżeńskich oraz we wspólnym pożyciu, potwierdzonym obustronnym oświadczeniem. Ustawa dopuszcza zapłodnienie maksymalnie sześciu komórek jajowych i zakazuje prowadzenia badań dotyczących wyboru cech fenotypowych takich jak np. płeć dziecka. W reakcji na przyjęcie ustawy portal fronda.pl opublikował listę posłów (nazywając ją "listą śmierci"), którzy - jak czytamy na katolickim portalu - "zagłosowali za kazirodztwem, za zabijaniem człowieka, za tym, by dzieci były wychowywane nie przez normalne rodziny, ale przez pary homoseksualne". Sprawę skomentował także były redaktor naczelny portalu Tomasz Terlikowski, który stwierdził, że posłowie popierający tą ustawę trafią prosto do piekła.

Oburzenie internautów wywołała także wypowiedź dziennikarki TV Biełsat, Agnieszki Romaszewskiej, która przyjęcie uchwały podsumowała krótko: Komentujący kontrowersyjny wpis dziennikarki zarzucają jej pogardę w stosunku do niczego nie winnych dzieci, które zostały poczęte tą metodą. Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News