Terlikowski po pożarze Notre Dame: "Jeśli się nie nawrócimy, spłoniemy wszyscy"

Terlikowski po pożarze Notre Dame: "Jeśli się nie nawrócimy, spłoniemy wszyscy" Źródło: Youtube

Terlikowski po pożarze Notre Dame rzuca ostrymi słowami. Znany z mocnych poglądów redaktor Frondy tym razem przedstawia swoje zdanie na temat wczorajszego pożaru w Paryżu.

Terlikowski po pożarze Notre Dame nie ma zamiaru milczeć. Wczorajsza tragedia, która sparaliżowała całą Francję, dziś jest szeroko komentowana także i w polskich mediach. Zamieszanie wywołał Tomasz Terlikowski, według którego pożar to swojego rodzaju symbol i zwiastun dalszych kłopotów.

Notre Dame, a właściwie Notre-Dame de Paris to gotycka katedra w Paryżu. Jeden z ważniejszych symboli i mekka zachodnich turystów, sławę zyskała dzięki powieści "Dzwonnik z Notre Dame" Victora Hugo. Wiele wskazuje na to, że mająca ponad 850 lat katedra budowana 182 lata długo nie będzie dostępna dla zwiedzających. Zniszczone bezcenne witraże, spalony szkielet drewnianego zdobionego dachu - to wszystko bezpowrotnie przepadło.

Szokujące słowa Terlikowskiego

Jak większość polskich filozofów i polityków, na Twitterze udzielił się także Tomasz Terlikowski. Według niego bardzo ważna jest symbolika tego wydarzenia.

- Znaki są do tego, żeby je odczytywać. Płonie katedra Notre Dame w Paryżu. Płonie Kościół, płonie Europa. Czas zmierzchu. Jeśli się nie nawrócimy spłoniemy wszyscy - napisał na swoim profilu.

Kilkanaście godzin potem w geście solidarności z cierpiącymi katolikami w Paryżu napisał: "Jeśli ktoś myśli, że płonąca katedra to symbol ICH problemów to jest w błędzie. Europa jest religijną całością, ich problemy są naszymi problemami."

Według Terlikowskiego, równie znaczącym znakiem są osoby, które w bezpiecznej odległości od płonącej Katedry modlą się na kolanach, prosząc o cud i zachowanie tej historycznej budowli.

Nie tylko Terlikowski dopatrzył się przesłanek, które mogą wskazywać na upadek chrześcijańskiej kultury. Bierze się to z tego, że jako człowiek prawicy jest przeciwny napływowi wschodnich imigrantów do Europy. Uważa, że rozpowszechniając islam i wprowadzając swoją kulturę powoli wyplenią prawdziwych wierzących Europejczyków.

Słowa polityków o pożarze Katedry Notre-Dame

Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, również podzielił się swoją opinią.

- Symboliczne...płonie najsłynniejsza świątynia Francji, Katedra Notre Dame Francji, która dawno porzuciła chrześcijańskie wartości na rzecz multikulturalizmu i islamskich imigrantów...trudno o bardziej wymowny symbol upadku chrześcijaństwa na Zachodzie - napisał.

Polityk został ostro skrytykowany na Twitterze, za to sporą popularność jego słowa odnoszą na Facebooku.

Źródło: natemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News