Tomasz Terlikowski, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obrońców życia nienarodzonego, oświadczył właśnie, że zawiódł się na obozie władzy, który obiecywał wprowadzić rozwiązania dotyczące „ochrony życia poczętego”.  W związku z tym postanowił wziąć miesięczny urlop w TV Republika. 

Sytuacja z projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji oraz karzącej więzieniem kobiety, które poddałyby się zabiegowi przerwania ciąży, odwróciła się w ostatnich dniach o 180 stopni.

Prawo i Sprawiedliwość, które początkowo skierowało obywatelski projekt do dalszych prac w komisjach sejmowych, po masowych protestach kobiet w całej Polsce, wycofało się z poparcia dla pomysłów „Stop Aborcji”. Przy okazji wycofano również ustawę radykalnie ograniczającą możliwości in vitro.

ZOBACZ TAKŻE – Oprócz projektu o aborcji PiS po cichu wycofało ważną ustawę. „Popłoch w szeregach wrogów kobiet”

Nieoczekiwana zmiana stron obozu władzy wprawiła część jej zwolenników w niemałe osłupienie i oburzenie. Co chwila dotychczasowi wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, którzy aktywnie działają na rzecz zakazania aborcji oświadczają, że przestają popierać formację Jarosława Kaczyńskiego. Zrobiła tak m.in. jedna z głównych twarzy projektu zakazującego całkowicie aborcji, Anna Kiljan.

c26d3af3ffe16b0bf8bc6cbfdf0ba1db641000

Swoje – delikatnie mówiąc – niezadowolenie zaistniałą sytuacją wyraził również za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych, Tomasz Terlikowski, który od lat gorliwie zabiega o zmiany w prawie w kontekście ochrony życia poczętego.

terlik1 terlik2

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również

Zobacz również